Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Të gjithë sytë nga qielli, ky është fenomeni i rrallë që do të shohim nesër

Postuar: 18/04/2019 - 16:16

Këtë javë, njerëzit në mbarë botën do të fillojnë festimet e tyre të Pashkëve, duke filluar me të premten e mirë më 19 prill.
 
Por nuk është vetëm e premtja e mirë që duhet të presësh këtë javë, pasi ka edhe një hënë të plotë Rozë.
 
Nëse e doni ngjyrën e trëndafilit, mund të jeni pak të zhgënjyer, pasi pavarësisht nga emri i saj, hëna nuk do të jetë e gjitha rozë.
 
Ajo njihet si e tillë  sepse ka disa shenja që amerikanët i quajnë "shenjat rozë".
 
Kur është Hëna Rozë?
 
Këtë vit, Hëna Rozë do të shfaqet të premten më 19 prill.
 
Faza e hënës do të fillojë në orën 13:12 me orën tonë, por do të zgjasë edhe gjatë natës.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 18/07/2019 - 10:55

Ishin jashtëzakonisht me fat dy turistët britanikë në Australi, të cilët vendosën të luajnë me një oktapod të vogël vdekjeprurës, pickimi i të cilit mund të vrasë deri në 26 vetë në pak minuta.

Postuar: 18/07/2019 - 10:16

Pavarësisht se rreziku për ndonjë fatkeqësi është i ulët, ta merrni shishen me vete kur dilni nga

Postuar: 18/07/2019 - 09:29

Me sa duket gjithçka që bëjmë ka lidhje me personalitetin tonë.

Postuar: 17/07/2019 - 23:45

Ato janë me të vërtetë një nga torturat më të këqija të verës, veçanërisht për ata që shkojnë n

Postuar: 17/07/2019 - 23:34

Seriali Teletubbies ka qenë një nga serialët më të dashur për fëmijë para shumë vitesh dhe me s

Postuar: 17/07/2019 - 23:06

Ngrënia e disa ushqimeve të caktuara mund të jetë faktor kyç në zgjidhjen e problemeve të ereks