BREAKING NEWS

Gazetari gjerman ironizon Ramën: Kryeministri më i mirë që ka pasur Serbia që nga koha e Nikola Pashiç

Gazetari gjerman ironizon Ramën: Kryeministri më i mirë që
x
BREAKING NEWS

Universiteti i Tiranës në top listën e 30 universiteteve më të mira në Shqipëri

Universiteti i Tiranës në top listën e 30 universiteteve më
x
BREAKING NEWS

Britanikët i tregojnë prangat Sali Berishës, ambasadori King Smith kërkon të nisë hetimi penal ndaj të korruptuarve, thirrje autoriteteve të vihen në lëvizje për vendimet e Londrës

Britanikët i tregojnë prangat Sali Berishës, ambasadori King
x
BREAKING NEWS

Romeo Kara zbardh për herë të parë provat përvëluese që do fundosin Metën për aferën “CEZ-DIA”, ja dëshmitë që ka në duar SPAK, roli i Sali Berishës dhe lëvizja e papritur e Ismailajt që mund “të hedhë në erë” hetimet

Romeo Kara zbardh për herë të parë provat
x
BREAKING NEWS

Altin Dumani e konfirmon, SPAK nis hetimin për kullën e Zenit të Berishës në mes të Tiranës, caktohet prokurori i çështjes, ja provat nga dosja që rrezikojnë të fundosin pushtetarë të lartë dhe biznesmenë të njohur, zbardhen emrat që po hetohen...

Altin Dumani e konfirmon, SPAK nis hetimin për kullën e Zenit të
x
BREAKING NEWS

Dosjet e korrupsionit mbushin zyrat e SPAK, SHBA mesazh kërcënues politikës shqiptare për ditët e zeza që po trokasin

Dosjet e korrupsionit mbushin zyrat e SPAK, SHBA mesazh kërcënues
x
BREAKING NEWS

Dështon këtë javë mbledhja e “non-gratave” me dezertorët e Lulzim Bashës, Bardhi qejfmbetur nga Berisha pas refuzimit të postit të Sekretarit të “Foltores”

Dështon këtë javë mbledhja e “non-gratave” me
x
BREAKING NEWS

Më 3 tetor vendoset fati i Shkëlzenit, ja si mund të marrin kthesën e madhe hetimet e dosjes së “Gërdecit” për djalin e Sali Berishës, familjarët e viktimave kërkojnë dëshminë e 12 dëshmitarëve të tjerë, mes tyre krushkun e Fatmir Mediut...

Më 3 tetor vendoset fati i Shkëlzenit, ja si mund të marrin
x

Lifestyle

Të papritura për portofolin e kësaj shenje, Horoskopi javor 5-11 qershor 2023: Kush duhet të përgatitet për konflikt

Të papritura për portofolin e kësaj shenje, Horoskopi javor 5-11

Filloni javën tuaj pa probleme me një përshpejtim të lehtë. Besoni në më të mirën: një përfundim të lumtur në çdo rrethanë. Nuk ka nevojë të thyeni kokën duke u përpjekur të ecësh përpara. Është me vend që t’i kthehemi zhvillimeve të mëparshme. Më mirë ruani forcën tuaj për miqësi, keni perspektiva.

Me sjellje të arsyeshme, nga mesi i javës, mirëqenia e Dashit do të përmirësohet ndjeshëm. Nëse ndiqni urdhrat e mjekut, respektoni masën e të ushqyerit dhe aktivitetit fizik, do të bëheni të paprekshëm. Mirëqenia do t’ju lejojë të punoni plotësisht dhe të bëni një jetë personale aktive.

Do të jetë e lehtë të flisni gjuhën e ndjenjave dhe emocioneve në fundjavë. Nëse keni vështirësi në një projekt për një kohë të gjatë, nuk mund ta përfundoni atë, vija e finishit është afër. Bëni një prezantim para miqve, diskutoni fushat me probleme. Së bashku, ju mund të drejtoni në drejtimin e duhur.

Ditët e para të javës do të jenë të frytshme për sa i përket komunikimit biznesor dhe personal. Është e lehtë të bindësh bashkëbiseduesin/en për këndvështrimin tënd. Nëse përpiqeni për udhëheqje, horoskopi javor ju sugjeron krijimin e një ekipi njerëzish me të njëjtin mendim. Detyra juaj është të interesoni për ju kolegët tuaj. Bëhuni një burim dashurie dhe mirësie për të dashurit tuaj.

Dëshira e Demit për bukurinë do të rritet shumëfish në mes të javës. Nën ndikimin e Mërkurit në shenjën e Demit, njerëzit kanë një interes të madh për botën e artit. Merrni kohë për kreativitet dhe çdo aktivitet që nxit rritjen shpirtërore. Do të ndjeni gëzim, butësi dhe plotësi të brendshme, si rezultat, harmoni në të gjitha sferat e jetës.

Çështjet e zemrës nuk do të shkojnë mirë gjatë fundjavës, por nuk ka njeri për të fajësuar. Keni një prirje për thashetheme. Nëse nuk doni t’i ngatërroni gjërat, horoskopi javor për Demin kërkon një mendje të shëndoshë. Në një sulm xhelozie, mund të thoni shumë, gjë që do ta përkeqësojë shumë situatën. Vetëm marrëdhënia e sapokrijuar dhe një aleancë e fortë janë nën sulm.

Pjesa tjetër e planifikuar për fillim të javës mund të ndërpritet. Do keni konfuzion në jetë, që ju bën të ndryshoni në mënyrë drastike planet, por nuk duhet të shqetësoheni për këtë: ju presin gjëra më të rëndësishme. Është e mundur që do t’ju duhet të merreni me problemet shëndetësore të njerëzve të dashur. Do të përfitoni gjithashtu nga një kontroll rutinë.

Dëshira për t’u zhvilluar, për të mësuar do të bëhet gjëja kryesore për Binjakët në mes të javës. Nxitet rritja mendore dhe shpirtërore. Nëse më parë ishte e vështirë për të studiuar, tani gjithçka do të ndryshojë. Ngarkesa shtesë nuk do t’ju lodhë kokën, ju mund ta zgjasni procesin. Kërkoni burime të paeksploruara më parë, regjistrohuni për një trajnim arsimor.

Merrni kohën tuaj me përfundime në fund të javës nëse nuk doni të mbeteni pa asgjë. Nëse ke dyshime për përfitimin e projektit, horoskopi javor për Binjakët paralajmëron: pakënaqësia mund të shkaktojë pushim nga puna. Do të keni të ardhura të qëndrueshme, mjafton të prisni pak.

Në fillim të javës do të keni një zgjedhje të frikshme, si në aspektin profesional ashtu edhe në atë personal. Kaosi shpërthen në jetë: njerëzit janë pak të çorientuar. Nëse e vlerësoni lidhjen tuaj aktuale, horoskopi javor ju sugjeron të jeni sa më diplomatë. Në punë gjithashtu silluni me përmbajtje, përndryshe konfliktet nuk do të shmangen.

Në mes të javës Gaforret mund të mendojnë se po u shkelen të drejtat. Merrni pjesë me dëshirë në diskutime, mbroni me kokëfortësi vizionin tuaj për këtë çështje. Nëse mendoni se jeni kritikuar, shefi/ja juaj është i/e njëanshëm, jini të ekuilibruar emocionalisht. Vetëm argumente dhe fakte, pjesa tjetër është e parëndësishme.

Kini kujdes për shëndetin tuaj në fund të javës. Është një periudhë e turbullt kur duhet të keni kujdes kur merrni ilaçe. Horoskopi javor për Gaforren paralajmëron se mund rritet rreziku i helmimit. Ndiqni rekomandimet e mjekut tuaj, mos e tejkaloni dozën e përshkruar. Gjithashtu, mbani nën kontroll marrjen e lëngjeve.

Nëse ndiheni konfuz në fillim të javës, drejtohuni nga situata. Të gjithë njerëzit janë pak aventurierë në kuptimin e mirë të fjalës. Nëse pushimet e planifikuara kanë dështuar, horoskopi javor i Luanit ofron një skenar alternativ. Mundohuni të përfundoni punën herët për të shkuar në një piknik me miqtë dhe familjen.

Luanët në mes javë mund të ankohen se janë të mbingarkuar me punët e shtëpisë. Koka ju është e mbushur me ide kryesisht praktike. Gjithçka që më parë ishte e parëndësishme do të rezultojë të jetë jetike. Familja juaj do ta vlerësojë mirëmbajtjen tuaj të shtëpisë.

Një udhëtim në fundjavë do të jetë shumë argëtues. Talenti do të manifestohet qartë dhe do të gjenden zgjidhje për problemet. Nëse jeta ka humbur ngjyrat e saj, mbani mend ëndrrat tuaja të fëmijërisë. Shkoni në rrugë për të zbuluar diçka interesante. Ju presin aventura, një shok/shoqe i/e rastësishëm mund të bëhet mik/mikeshë.

Emocionet në ditët e para të javës do jenë përgjithësisht pozitive. Jeni të pushtuar nga entuziazmi. Nëse doni të tregoni veten në një dritë të favorshme, fati do të jetë në duart tuaja. Në marrëdhëniet e biznesit dhe ato personale do të shfaqen mundësi që ju janë mohuar më parë. Dhe gjendja shëndetësore do të jetë e mirë.

Në mes të javës Virgjëreshat janë të fokusuar dhe serioz/e. Nën ndikimin e Ritmi i jetës zvogëlohet, qëllimet arrihen me një hov të fortë. Me një qëndrim të vendosur, do të përballeni me pjesën më të madhe të prapambetjes. Nëse ndiheni sikur po humbisni fokusin, provoni aroma terapinë. Vajrat e agrumeve fuqizojnë dhe tonifikojnë në mënyrë të përkryer.

Për të dashuruarit, fundjava do të jetë një festë e vërtetë pasioni. Zgjohet sensualiteti, keni energjinë e dashurisë. Organizoni një takimi romantik. Për ta lidhur edhe më fort partnerin/en me ju, zhyteni atë në një atmosferë kënaqësie të pafundme. Mund të porosisni një pushim të përbashkët në qendrën SPA.

Shumë çështje në fillim të javës mund të zgjidhen pa pjesëmarrjen tuaj. Nëse njerëzit nuk ju kontaktojnë, tregoni diplomaci. Do të ketë gjithashtu një mundësi për të komunikuar, për të krijuar kontakte të dobishme. Ndërkohë, shikoni se si jeta vendos gjithçka në vendin e vet.

Peshorja aktive shoqërore në mes të javës do të jetë e zhytur në kujdesin për të tjerët. Ju zhvillohet një qëndrim i përgjegjshëm ndaj jetës. Edhe një ndihmë e vogël do të jetë shpëtim për dikë. Duke marrë pjesë në ngjarje bamirësie, ngjarje publike, ju mund të bëni shumë më tepër sesa të veproni vetëm.

Fundjavën do ta kaloni në lumturi dhe dembelizëm. Negativiteti bëhet shkatërrues dhe çon në probleme psikologjike. Horoskopi javor për Peshoren thotë: rekreacioni në natyrë rrit mbrojtjen e trupit dhe ju rimbush me energji. Procedurat relaksuese në SPA nuk do të jenë më pak të dobishme: një pastrim i plotë i shpirtit dhe trupit është i nevojshëm në çdo kohë.

Mos merrni vendime të mëdha në ditët e para të javës, thjesht shikoni situatën nga afër. Akrepi nuk disponon seriozitet, do të ndiqni drejtimin e emocioneve. Horoskopi javor i Akrepit këshillon të drejtoheni në ndihmën e meditimit dhe aroma terapisë për të arritur një gjendje paqësore. Do të vini re se si bota përreth jush do të ndryshojë.

Akrepët punëtorë në mes të javës do të gjejnë diçka për të vënë në dorë. Keni aftësinë për të parë përfitime në gjithçka. Nëse planifikoni të zgjeroni hapësirën tuaj të jetesës ose të ndryshoni vendbanimin tuaj, kërkoni një sekser me përvojë. Ekziston rreziku të bëni një gabim të madh dhe të mbeteni pa asgjë. Intuita mund të luajë një rol vendimtar në këtë çështje, ju mund t’i besoni vetes.

Në fund të javës, përpiquni të rishikoni zakonet tuaja. Mund të keni keqardhje për veten, një dëshirë për të harruar veten me ndihmën e alkoolit. Për të mos humbur përfundimisht në botën iluzore, horoskopi javor për Akrepin rekomandon të hiqni dorë nga alkooli. Kërkoni mbështetje te të afërmit, kushtojini më shumë kohë sportit. Mundohuni të zbuloni jogën.

Nuk parashikohet ndonjë emocion i veçantë në fillim të javës. Jeta vizatohet në një dritë ylberi. Horoskopi ju këshillon të dëgjoni aftësinë tuaj krijuese. Nëse besoni në talentin tuaj, përpiquni të fitoni para. Ka një shans të mirë për të bërë një fitim të mirë. Plus, të qenit i/e pasionuar pas asaj që doni mund t’ju ndihmojë të shmangni stresin.

Shigjetari do të ketë një arsye për t’u dukur në mes të javës. Keni një aromë për gjërat që ia vlejnë. Mos merrni parasysh shpenzimet kur bëhet fjalë për përditësimin e gardërobës tuaj. Studiojeni këtë çështje me gjithë seriozitetin, konsultohuni me stilistët. Sa i përket aksesorëve, mos u kufizoni në këpucë të reja, blini një çantë si dhe një parfum.

Në fundjavë, mos i vendosni vetes ndonjë detyrë madhështore, përpiquni të relaksoheni. Është e dobishme të kaloni kohë në natyrë, veçanërisht pranë ujit. Nuk keni pse t’i provoni asgjë askujt. Mblidhuni në një kompani të madhe në ajër të pastër, trajtojeni veten me komunikim interesant dhe të mira të ndryshme.

Duke qenë të kujdesshëm në komunikimin tuaj, do ta nisni javën me ritme komode. Jeni të vrullshëm në dëshirat tuaja. Nëse nuk doni të grindeni me kolegët/koleget, horoskopi ju këshillon të zgjidhni tonin e duhur në bisedë. Jini miqësor/miqësore. Në jetën tuaj personale, dilni në maksimum.

Në mes të javës, Bricjapët e lirë do të sigurohen që jeta të jetë e mërzitshme pa dashuri. Ju dalin në pah cilësi të tilla si vullneti për veten dhe kokëfortësia. Nëse jeni të ndezur nga pasioni, përpiquni të nënshtroni të dashurën/dashurin. Organizoni një takim romantik.

Fundjava do të mbahet në një atmosferë të këndshme sofistikimi. Do të keni aftësi për të vlerësuar bukurinë. Do të jeni në gjendje të shprehni veten në art. Nëse nuk ndjeni një zjarr krijues, një takim me përfaqësues të botës së teatrit, kinemasë dhe pikturës do t’ju japë shtysën e nevojshme. Me shumë mundësi do të zbuloni talente të reja në veten tuaj.

Në ditët e para të javës, mendimet tuaja do të sillen rreth parave. Do të keni një pasion për rrezikun, një dëshirë për të jetuar në maksimum. Horoskopi javor i Ujorit sugjeron që të mos e mbyllni telefonin për këtë temë. Nëse nuk ka nevojë urgjente për blerje të shtrenjta, është më mirë t’i refuzoni ato. Mund t’ia dilni me fonde të vogla, gjëja kryesore është të mos merrni kredi.

Në mes të javës, ju do të merreni seriozisht me punët e shtëpisë. Keni një tendencë për të peshuar dhe planifikuar gjithçka. Duke rregulluar shtëpinë tuaj, në tavolinën e punës, do të argëtoheni shumë. Mund të gjenden gjëra të humbura që do të jenë shumë të dobishme tani. Do të jetë edhe më mirë nëse mendoni për miqtë e vjetër.

Nuk duhet të ketë ndonjë marrëveshje të madhe në fundjavë. Do jeni mendjemprehtë, rënkues dhe kapriçoz. Horoskopi javor për Ujorin rekomandon të shkoni në kërkim të lumturisë. Thjesht paketoni disa gjëra, merrni dokumentet e nevojshme dhe shkoni në një aventurë. Vende të reja, peizazhe të bukura dhe njerëz interesantë do t’ju ndihmojnë të përballoni humorin tuaj të keq.

Në fillim të javës mund t’ju lindë një mendim i ndritshëm që të ndërroni vendbanimin. Shtyni veten për aventura, përshtatuni me një humor joserioz. Horoskopi javor i Peshqve kujton: jo të gjitha dëshirat kërkohen. Nëse dëshironi diçka të re, riorganizoni mobilet, ndërroni perdet , përpiquni t’ia dilni me pak mundim.

Peshqit nuk do të duhet të portretizojnë aktivitetin e bujshëm në mes të javës. Do t’ju zhvillohet një qasje e përgjegjshme ndaj biznesit. Një udhëtim pune, punë me dokumente, takime, negociata, menaxheri do të gjejë diçka për t’ju mbajtur të zënë. Pavarësisht ngarkesës njëqind për qind, nuk do të ndiheni të lodhur: do të keni forcë të mjaftueshme për dashuri.

Ka padyshim një arsye për të shpërdoruar në fund të javës. Do dëshironi të ndjeni keqardhje për veten tuaj, kënaqni tekat tuaja në çdo mënyrë të mundshme. Nëse shpirti nuk është shumë komod, horoskopi javor për Peshqit është inkurajues: errësira nuk zgjat përgjithmonë. Vendimi i duhur është të investoni në bukurinë tuaj: blini kozmetikë dhe parfum. Ju vetë nuk do të vini re se si gjithçka do të ndryshojë.