Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Temperaturat e ulta, ja çfarë pritet të ndodhë me motin ditët në vijim

Postuar: 13/02/2018 - 17:55

Temperaturat e ftohta kanë përfshirë vendin tonë ditën e sotme, ndërsa meteorologët parashikojnë se vendi do vazhdojë të jetë i ndikuar nga masat ajrore të ftohta.

Sipas “Meteoalb” reshjet do të pakësohen, por do të jenë prezente në pjesën më të madhe të vendit.

Parashikimi:

Mbetet me reshje me intensitet mesatar dhe rrallë-herë intensitet të lartë deri në mbrëmje ndërsa reshjet e dëborës gjatë pasdites dhe mbrëmjes përfshijnë të gjithë zonën malore. Gjatë natës reshjet pakësohen ndjeshëm në Veri dhe Qendër por mbeten prezente në ekstremin Jugor edhe orët e para pas mesnatës. E mërkurë, sërish me reshje të pakta në pjesën më të madhe të vendit, kryesisht në Jug dhe Qendër.

Temperaturat do të vijojnë të ulen me 2 – 3°C gjatë mëngjesit por mbeten thuajse konstante gjatë mesditës.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 
Total votes: 9

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 25/02/2018 - 15:18

Ministria egjiptiane e Antikiteteve bëri të ditur zbulimin e një nekropoli të lashtë pranë qytetit Minya në Luginën e Nilit, në jug të Kajros, transmeton Anadolu Agency. Ministria njoftoi se një varrezë e madhe gjendet në veri të zonës së Tuna al-Gabal, një vend i madh arkeologjik.

Postuar: 25/02/2018 - 14:39

Parfumi, kremi i trupit, djersa dhe agjentët e tjerë të jashtëm mund të ndërtojnë një shtresë papastëtie në bizhuteritë tuaja, sado të çmuara të jenë ato, qofshin flori apo argj

Postuar: 25/02/2018 - 12:43

Është shumë e rëndësishme të dimë se sa jemi në përputhje me partnerin që takojmë Por si mund ta testojmë pajtueshmërinë?

Postuar: 25/02/2018 - 12:13

Këto shenja horoskopi jetojnë të tashmen, ruajnë motivimin dhe nuk e venë ujin aspak “në zjarr” për çfarë do të na surprizojë e ardhmja.

Postuar: 25/02/2018 - 11:31

Sapo zgjohemi në mëngjes shumë prej nesh vrapojmë për të përgatitur një kafe dhe zakonisht e konsumojmë me stomakun e zbrazët.

Postuar: 25/02/2018 - 11:05

Para 2200 vitesh romakët kishin një tunel të njohur si “porta e vdekjes”, ku kafshët ngordhnin sapo hynin.

Postuar: 25/02/2018 - 09:45

Zgjidhe dhe ti petalen e preferuar....

1.Petali blu: