Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Tentoi të vriste buburrecin, dogji ndërtesën 250 mijë dollarëshe

Postuar: 11/12/2017 - 22:16

Frika nga  një buburreci ka shkaktuar dëme prej 250 mijë dollarësh. Gjithçka nisi kur një grua tentoi të vriste buburrecin, me alkool. Gruaja jetonte në kat të parë, por flaka aty pranë ndezi alkoolin dhe kaq bëri që zjarri të mbulonte komplet banesën, ku jetonin edhe familje të tjera.  Tre vetë përfunduan në spital dhe në total prej 10 personash të evakuuar pas një zjarri që ra në një shtëpi të madhe në Cincinnati, Ohajo. Departamenti i zjarrit në Cincinnati mori një telefonatë urgjente para mesnatës në qendër të qytetit Avondës. Zjarrfikësit duhej të ndihmonin një grua të moshuar që të shpëtonte nga ndërtesa pasi ajo u mbulua nga tymi. "Kur kam ardhur këtu, shtëpia ishte në zjarr," tha një nga banorët, Kamaron Lyshe, siç është cituar nga Fox 19.

Zjarri shkaktoi 250,000 dollarë dëme nga vlerësimet fillestare. Zjarri shpërtheu të premten rreth mesnatës. 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 
Total votes: 19

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 20/03/2018 - 13:33

Flokët e thinjur janë një ndër gjërat më të bezdisshme si për meshkujt ashtu edhe për femrat. Ato mund të shfaqen edhe në një moshë të re dhe jo domosdoshmërisht pas të 50-ave. Ka njerëz të cilët pajtohen me këtë dhe nuk bëjnë asgjë për t’i mbuluar.

Postuar: 20/03/2018 - 12:33

Jeta nganjëherë na vë pëballë vendimeve pak a shumë të rëndësishme, por nganjëherë frika për të bërë gabime na çon në marrjen e vendimeve që duken të drejta dhe më pas rezultojn

Postuar: 20/03/2018 - 12:01

Të gjithëve na ka ndodhur të zgjohemi fiks në orën 11:11 të natës dhe kemi pyetur veten dhe të tjerët se ç’do të thotë.

Postuar: 20/03/2018 - 10:58

Cilat janë arsyet kryesore pse ndoshta me gjithë një stinë jo edhe aq të ftohtë, ju kurrsesi nuk mund ta ndieni të ngrohtët dhe kurrsesi të dilni nga shtëpia pa disa rroba të tr

Postuar: 20/03/2018 - 09:45

Viti që keni lindur luan një rol të madh në jetën tuaj. Por më e rëndësishmja është shifra e fundit e vitit të lindjes.

Postuar: 20/03/2018 - 09:41

Një ndryshim i vogël në dietë ka shpëtuar pesë herë fituesin e Topit të Artë, Lionel Messi t’i japë fund problemit me të vjellat gjatë ndeshjes, që e mundonin prej vitesh.

Postuar: 20/03/2018 - 09:08

Bujaria, gatishmëria për të dhuruar, për të ndihmuar dhe për të mbështetur të tjerët kanë qenë karakteristikë e shqiptarëve në vite.