BREAKING NEWS

Parashikimi i motit për 14 Gushtin, flasin ekspertët se çfarë pritet në ditët në vijim: Mund të ketë përmbytje masive. Ja zonat që rrezikohen

Parashikimi i motit për 14 Gushtin, flasin ekspertët se
x
BREAKING NEWS

Kosova në alarm/ Agjencia e Emergjencave bën paralajmërimin e fortë, ja çfarë do të ndodhë në orët në vijim

Kosova në alarm/ Agjencia e Emergjencave bën paralajmërimin e
x
BREAKING NEWS

Aksident i rëndë në Fier, makina përplas për vdekje 52-vjeçarin, detajet e para

Aksident i rëndë në Fier, makina përplas për vdekje
x
BREAKING NEWS

U plagos mbrëmjen e sotme në Kuçovë, Admir Bejo niset me urgjencë drejt Tiranës

U plagos mbrëmjen e sotme në Kuçovë, Admir Bejo niset me
x
BREAKING NEWS

U plagos sot me armë zjarri në Kuçovë, kush është Admir Bejo? Dyshohet për hakmarrje të një tentative vrasje në 2007

U plagos sot me armë zjarri në Kuçovë, kush
x
BREAKING NEWS

45-vjeçari gjendet i plagosur me armë zjarri në Kuçovë, çfarë thotë policia

45-vjeçari gjendet i plagosur me armë zjarri në
x
BREAKING NEWS

E rëndë/ Gjendet një person i pajetë në Pogradec, dyshohet se...

E rëndë/ Gjendet një person i pajetë në Pogradec,
x
BREAKING NEWS

Emri/ Plagosja me armë zjarri në Kuçovë, zbardhen detaje të reja

Emri/ Plagosja me armë zjarri në Kuçovë, zbardhen detaje
x

Lifestyle

Tërheqin fat dhe para, këto janë gjërat që duhet të bëni në shtëpinë tuaj

Tërheqin fat dhe para, këto janë gjërat që duhet

Sipas filozofisë së Feng Shui, dhoma e ndenjes është vendi më i rëndësishëm në shtëpi, pasi aty kaloni më shumë kohë. Gjithashtu, për të tërhequr mirëqenien, fatin dhe paratë, duhet ta rregulloni atë sipas rregullave të përcaktuara saktësisht të Feng Shui.

Në radhë të parë, dhoma e ndenjes duhet të jetë e ndriçuar mirë, të duket e rehatshme dhe të japë përshtypjen e ngrohtësisë dhe mirëseardhjes. Për sa i përket divanëve, gjëja duhet të jenë në një pozicion të tillë që të shihni se kush po hyn në dhomë.

Do të ishte mirë nëse nuk do të kishte pengesa nga hyrja në qendër të dhomës, sepse ashtu si mysafiri do të ecë nga dera në dhomën e ndenjes, energjia e mirëqenies do të mund të qarkullojë lehtësisht në këtë dhomë më të rëndësishme të shtëpisë.

Prandaj është ideale të vendosni divane dhe kolltuqe të mbështetur në mur, duke e lënë qendrën bosh. Të gjithëve u pëlqen të mbajnë rafte të lehta në dhomën e ndenjes, por nëse doni të ruani libra atje, është mirë të zgjidhni dollapët me dyer xhami.

Çdo gjë që duket e parregullt do të ketë gjithashtu një efekt të keq në rrjedhat e energjisë dhe pikërisht kështu mund të duken raftet e mbipopulluara me libra. Prandaj, vendosni bimë të gjelbra shtëpie në raftet e hapura.