BREAKING NEWS

“Do të nisë së shpejti”, Spartak Ngjela paralajmëron lëvizjen që do të luftojë korrupsionin politik në nivele të larta: Do jetë fundi i...

“Do të nisë së shpejti”, Spartak Ngjela
x

Lifestyle

Tërmeti katastrofik, këngëtarja e njohur shqiptare i jep lajmin e mirë familjes në Durrës

Tërmeti katastrofik, këngëtarja e njohur shqiptare i jep lajmin e

Një tërmet i fuqishëm dhe me pasoja katastrofike goditi vendin javën që lamë pas.

Tërmeti shkaktoi 51 të vdekur dhe qindra të plagosur, ndërsa edhe shumë dëme materiale, kryesisht në Durrës dhe në Thumanë. Të shumtë kanë qenë ata që janë solidarizuar me të prekurit nga tërmeti.

Një prej tyre është edhe edhe këngëtarja, Morena Taraku. Ajo ka vendosur të ndërtojë shtëpinë e një familjeje në fshatin Kameras, në rrethin e Durrësit.

Lajmin e ka bërë të ditur vetë këngëtarja nëpërmjet një shënimi në Instagram, ku edhe ka pozuar me këta familjarë.

Gjesti i saj ka marrë komente mjaft pozitive nga ndjekësit në Instagram.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

ISHA TEK FAMILJA ELTON TURJA NE KAMERAS, VENDOSEM NJE TEND.. NE SHTEPI KISHIN NJE BABA, E DI SE GJITHE BABALLARET SHQIPTARE JANE TE MREKULLUESHEM, POR FYTYRA E TIJ ISHTE AQ E BUT E BUJARE SA BRENDA SYVE TIJ SHIFJA NJE ZEMER TE GRYER QE I THOSHTE VETES PERSE FAMILJA IME FLEN JASHT...E SKAM SI TI NDIHMOJE!!! AJO CKA ME PREKU ME SE SHUMTI ISHTE SE AI KISHTE KOHE QE KISHTE PROBLEME ME ZEMEREN, DHE UNE E DI SE SA E E REND DHE SA E VESHTIRE ESHTE TE KESH DIKEND TE SEMURE NGA KJO SEMUNDJE... UNE MORRA PERSIPER TE NDERTOJ SHTEPINE E TYRE TE RE... DHE TE KTHEJ BUZEQESHJEN E TYRE ME NJE SHTEPI, SEPSE SHENDETIN SMUND TJA GARANTOJA ATI BABAJE TE SHKRET SEPSE AJO ESHTE NE DOREN E ZOTIT, PO ASHTU SI EDHE SHENDETI BABIT TIM QE KALON ME VITE E VITE OPERIME TE SHUMTA NGA KJO SEMUNDJE.. KJO SHTEPI DO TE JETE E NDERTUAR NGA UNE, NJE BIJE NGA KOSOVA, ME SHUME DASHURI PER NENEN SHQIPERI.. MT ❤️----

A post shared by K I N G M T ♔ (@morenataraku) on