BREAKING NEWS

Futet sherri brenda çetës anti-amerikane, Berisha “shkarkon” Bardhin nga kreu i grupit dhe e cilëson thjeshtë deputet, ish-sekretari i Përgjithshëm i PD injoron Kuvendin e Rithemelimit

Futet sherri brenda çetës anti-amerikane, Berisha
x
BREAKING NEWS

Spartak Ngjela paralajmëron lajme tronditëse nga SPAK për Sali Berishën: Ja çfarë fshihet pas kaosit që shkaktoi ish-kryeministri në Kuvend

Spartak Ngjela paralajmëron lajme tronditëse nga SPAK për Sali
x
BREAKING NEWS

Ja kaseta ku është incizuar Sali Berisha që ka sjellë të gjitha vrasjet në Tropojë, si SPAK do e “varrosë” përfundimisht ish-kryeministrin me hetimet në dosjen e “Haklajve”, Romeo Kara nxjerr detajet e forta

Ja kaseta ku është incizuar Sali Berisha që ka sjellë
x
BREAKING NEWS

Meloni hap fabrikë në Serbi dhe sjell afrikanë në Shqipëri, kryeministrja italiane tallet me Edi Ramën dhe përkëdhel presidentin Vuçiç

Meloni hap fabrikë në Serbi dhe sjell afrikanë në
x
BREAKING NEWS

SPAK në “oborrin” e Ramës, ja si prokurorët po hetojnë dosjen e plotë të “McGonigal” në bashkëpunim me FBI, nga letër-porositë dhe informacionet me inteligjencën amerikane, deri tek marrja në pyetje në fshehtësi të plotë në Nju Jork...

SPAK në “oborrin” e Ramës, ja si prokurorët po
x
BREAKING NEWS

Ja kush janë dy gratë e fuqishme në PS që mund të marrin frenat e qeverisë pas largimit të Edi Ramës, çfarë pritet të ndodhë më 8 dhjetor, socialistët në ankth

Ja kush janë dy gratë e fuqishme në PS që mund të
x
BREAKING NEWS

SPAK para provës së zjarrit”, Sali Berisha injoron drejtësinë dhe vazhdon të mos zbatojë vendimin e gjykatës, pritet refuzimi i tretë ndaj agjentëve të BKH

SPAK para provës së zjarrit”, Sali Berisha injoron
x
BREAKING NEWS

Ilir Meta shumë shpejt arrestohet, prokurorët kanë kopsitur dosjen “CEZ-DIA”, ja çfarë po ndodh brenda SPAK, Romeo Kara nxjerr prapaskenat e bujshme

Ilir Meta shumë shpejt arrestohet, prokurorët kanë kopsitur
x

Lifestyle

Tetori do të jetë muaji më i mirë i vitit, për këto shenja Horoskopi

Tetori do të jetë muaji më i mirë i vitit, për

Çdo muaj ka të mirat dhe të këqijat e tij. Megjithatë, ka edhe ngjarje astrologjike të cilat në mënyrë të pashmangshme ndikojnë tek ne me energjinë e tyre. Jemi një frymë përpara Hënës së Plotë te Dashi dhe humori i ditëve është i rëndë, me bagazhe të rënda emocionale, zhgënjime dhe tensione.

Megjithatë, duhet të bëni durim, pasi tetori nuk është larg dhe pas kalimit të Hënës së Plotë, gjërat do të përmirësohen ndjeshëm për disa shenja. Në fakt jo vetëm që do të përmirësohen, por do të gjejnë sërish ritmet e tyre dhe do të kenë zhvillime të këndshme në përditshmërinë e tyre.

Binjakët

Tetori fillon me ngjarje pozitive astrologjike për ju Binjakët, pasi sundimtari juaj Mërkuri më në fund rikthehet në rrugën e duhur më 10/2 dhe do t’jua lehtësojë jetën e përditshme duke i dhënë fund keqkuptimeve, konfuzioneve, mosmarrëveshjeve. Në pjesën më të madhe të muajit dhe në thelb deri në datën 22/10, do ta keni fatin në anën tuaj, në çdo gjë që dëshironi të bëni, pasi fillon periudha ku Afërdita dhe Dielli u takuan në shenjën tuaj miqësore të Peshores. Tetori do të jetë në shumë nivele argëtues, plotësues dhe plot energji, gjë që ju mungon në këtë kohë.

Peshorja

Muaji fillon me Venusin nga shenja juaj që kundërshton Jupiterin në Dashi, duke vënë një theks të veçantë si në dashurinë tuaj ashtu edhe në jetën shoqërore. Është gjithashtu muaji i ditëlindjes suaj, kështu që do të jeni në qendër të vëmendjes dhe do të kërkoni momente të mira me njerëzit e afërt. Rruga e drejtpërdrejtë e Mërkurit nga 10/2 do t’ju ndihmojë të mendoni më qartë gjatë muajit, pasi ka qenë retrograde për kaq shumë kohë. Deri në datën 22/10, Dielli dhe Afërdita do t’i bashkohen shenjës suaj, duke e bërë ditëlindjen e këtij viti të veçantë dhe duke krijuar një kontekst më të këndshëm dhe më të kënaqshëm në jetën tuaj të përditshme. Kjo është edhe periudha e muajit që duhet të përfitoni plotësisht, pasi pengesat apo vështirësitë do jenë më të pakta dhe më të menaxhueshme.

Ujori

Tetori vjen me premtime, të paktën deri më 22/10, dhe favorizime për marrëdhënie, perspektiva më të mira në çështjet e studimeve, udhëtimeve dhe planeve profesionale. Muaji fillon me kundërshtimin Venus-Jupiter i cili ndihmon për të hapur rrethin tuaj shoqëror dhe miqësor, për të bërë njohje të reja, romantike apo miqësore. Më 2/10 Mërkuri më në fund kthehet në rrugën e duhur dhe ju ndihmon të kapërceni disa përvoja të vështira. Gjithashtu, në datën 23/10, Dielli dhe Afërdita kalojnë te Akrepi, duke vënë theksin këtu në sektorin e karrierës dhe do të mendoni më shumë për reputacionin tuaj, si dhe për pozicionin tuaj profesional.