BREAKING NEWS

Shqipëria nuk gjen qetësi / Plas arma në Elbasan, ekzekutohet një person në makinë

Shqipëria nuk gjen qetësi / Plas arma në Elbasan, ekzekutohet
x

Lifestyle

"T'i thuash se diçka është e pamundur është sikur ta sfidosh ta bëjë atë"/ Fraza që nuk duhet t'ia thuash kurrë një shenje të horoskopit

"T'i thuash se diçka është e pamundur është

Secili prej nesh ka fraza që me të vërtetë nuk na pëlqen t’i dëgjojmë. Ndonjëherë sepse ato i thumbojnë dhe të tjerët sepse thjesht nuk i pëlqejnë. Meqenëse mos zgjimi i zemërimit të të tjerëve është gjithmonë një mënyrë e mirë për ta bërë nivelin e komunikimit sa më të mirë të jetë e mundur, sot do të zbulojmë frazën që nuk duhet t’ia themi kurrë një shenje të horoskopit.

Dashi - Ju keni humbur

Asnjëherë mos i tregoni një Dashi se ata kanë humbur. Në fakt, këta janë njerëz tepër konkurrues, të cilët, përballë një disfate, qoftë reale apo të supozuar, mund të bëhen të padurueshme. Sido që të jenë marrëdhëniet, duke drejtuar gishtin drejt diçkaje që nuk kanë arritur të bëjnë, do t’i bëjë ata nervozë tërë ditën. Shumë më mirë të ndryshosh temën.

Demi - Nxitoni

Demët janë njerëz të njohur për qetësinë e tyre të brendshme. Atyre gjithmonë u pëlqen të bëjnë gjithçka me qetësi dhe të sjellin me vete një ndjenjë relaksimi që është në gjendje ta transmetojë atë tek ata që i rrethojnë. Megjithatë, ekziston një gjë që do të ishte më mirë të mos i thuash kurrë: nxito! Një ftesë e tillë është pothuajse një shkelje për ta ose një mënyrë për të treguar se diçka nuk është në rregull me veprimet e tyre.

Binjakët - Ju duhet të bëni më shumë

Binjakëve nuk u pëlqen të marrin urdhra. Kur ata bëjnë diçka, ata janë gjithmonë në kulmin e tyre. Ftesa e tyre për të bërë më shumë ka si rezultat t'i vërë ata në krizë ose t'i bëjë ata nervozë. Ju mund të mendoni t'u jepni atyre këshilla se si të veprojnë, por pa gjykuar kurrë mënyrën e tyre të veprimit. Nëse ata ofendohen do të jetë e vështirë t'i bësh ata të tërheqin hapat e tyre.

Gaforrja- Ai / ajo bëri më mirë

Gaforret janë njerëz shumë të ndjeshëm, të prekshëm dhe të pasigurt. Thënia e tyre se dikush ka bërë më mirë, i vë ata në humor të keq. Rezultati do të jetë t'i shohësh ata të zemëruar dhe të paaftë për të ndryshuar gjërat gjithsesi. Për më tepër, për shumë prej tyre një fjali e tillë do të merret si një pranim i preferencës ndaj atyre që i tejkalojnë ata në diçka. Me pak fjalë, me një fjali si kjo, rezultatet do të jenë gjithmonë dhe vetëm negative.

Luani - Jo

Të lindurve në shenjën e Luanit nuk mund ti thuash kurrë jo. Ata duan të jenë në qendër të vëmendjes dhe gjithmonë marrin gjithçka që duan. Prandaj, për çdo kërkesë, është më mirë të sugjeroni një refuzim pa e bërë kurrë të qartë. Nëse jo, ata do ta konsiderojnë atë si një sfidë dhe do ta marrin aq seriozisht sa nuk do ta lënë atë të shkojë për një kohë të gjatë. Dhe e dini, që t’i kesh kundër nuk është kurrë diçka e këndshme.

Virgjëresha - Nuk po jua them

Virgjëreshat janë thellësisht kuriozë. Pra, kur ka diçka, refuzimi për t’iu treguar atyre se çfarë është kjo mund t’i bëjë ata kaq të mërzitur sa të zihen. Në fakt, këta janë njerëz që kur marrin diçka personalisht (dhe kjo ndodh shumë shpesh) ata me të vërtetë luftojnë për të tërhequr hapat e tyre. Prandaj është më mirë të mos u jepni saktësisht mënyrën për t'i bërë ato.

Peshorja - Jeni të pavendosur

Është e vërtetë, ndonjëherë ata që kanë lindur nën shenjën e Peshores e kanë të vështirë të marrin vendime për disa aspekte të jetës së tyre. Sidoqoftë, theksimi i kësaj i bën ata të ndihen keq, u bën presion dhe si pasojë i bën shumë nervozë. Nëse doni të keni një marrëdhënie të mirë me ta dhe vëreni ndonjë hezitim, është shumë më mirë t'i ndihmoni të marrin një vendim sesa të tregoni të qartë. Ata, natyrisht, do ta vlerësojnë atë.

Akrepi – Ju thatë një gënjeshtër

Akrepët janë njerëz që gjithmonë thonë atë që mendojnë. Për më tepër, ata kanë një ide kaq të fortë të besnikërisë, saqë pyetja për të i zemëron. Asnjëherë mos i akuzoni për gënjeshtra, atëherë. Së pari sepse edhe sikur të ishte e vërtetë ata kurrë nuk do ta pranojnë atë menjëherë pasi e vetmja gjë që do të merret është zemërimi i tyre. Dhe siç do ta dinë shumë, nuk ka asgjë më të keqe sesa zemërimi i një personi të shenjës zodiakale të Akrepit.

Shigjetari - Ju nuk mund

Ata që kanë lindur nën shenjën astrologjike të Shigjetarit duhet të ndjehen të lirë për të qenë në gjendje të bëjnë çfarë të duan dhe kur ta duan. Për këtë arsye, për t'i zemëruar ata mjafton të vendosni veten midis tyre dhe qëllimit që ata kanë zgjedhur. Kështu që kurrë mos u thoni atyre se nuk mund të bëjnë diçka. Ju do të merrni urrejtjen e tyre të përjetshme dhe nuk do të merrni asnjë rezultat gjithsesi. Ata janë në fakt njerëzit e mësuar gjithmonë dhe në çdo rast të bëjnë gjërat e tyre.

Bricjapi - Bëni tani

Bërja e Bricjapit të ndjehen nën presion është një mënyrë e shkëlqyeshme për t’i bërë ata nervozë dhe akoma për të mos marrë atë që kërkohet prej tyre. Me ta duhet të përdorni fjalët e duhura, t'u jepni kohë dhe t'i kujtoni për ndonjë afat pa i nxituar kurrë. Përndryshe, rreziku është t'i shohësh ata të shpërthejnë dhe të hedhin në erë gjithçka.

Ujori - Nuk më pëlqen

Është e rrallë që një person i Ujorit të kërkojë një favor ose të propozojë diçka. Por nëse kjo ndodh dhe ju i përgjigjeni atyre duke thënë se nuk doni, miqësia e tyre do të jetë në rrezik përgjithmonë. Megjithëse nuk janë konstante, ata duhet të jenë në gjendje të mbështeten tek ata që i rrethojnë. Prandaj, është më mirë të motivoni gjithmonë një refuzim të mundshëm. Në këtë mënyrë, mosmarrëveshjet e panevojshme do të shmangen.

Peshqit - Nuk është e mundur

T’i thuash një Peshku se diçka është e pamundur është sikur ta sfidosh ta bëjë atë. Kur kjo të ndodhë, diçka e pashpjegueshme vihet në lëvizje, por që për vendasit e shenjës përfaqëson një sfidë të hapur. Nëse nuk e bëni për t'i inkurajuar ata, më mirë shmangni të qenit kaq absolut. Përndryshe, rezultati do të jetë bërja e tyre e papërshtatshme.

Të dish se çfarë të mos u thuash atyre që janë para jush është një mënyrë e mirë për të bashkëvepruar në mënyrë korrekte. Në këtë kuptim mund të jetë e dobishme të kontrolloni profilin e shenjave të ndryshme. Kështu do të jetë e mundur të kapni nuanca të rëndësishme dhe të kuptoni nëse ka më shumë gjëra për të shmangur.