Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Tmerrohen turistët, peshkaqeni i bardhë “kthen detin në gjak” (Pamjet e frikshme)

Postuar: 11/09/2019 - 20:15

Disa turistë që po lundronin me anije janë bërë dëshmitarë në një dreke të një peshkaqeni të bardhë. Në pamjet nga anëtarët e bordit shihet që grabitqari lufton me prenë e tij deri sa arrin ta “mbërthejë” dhe më pas deti papritur bëhet i kuq gjak.

Skena nuk mund të shihet edhe aq shumë me detaje pasi pjesa më e madhe e luftës zhvillohet nën sipërfaqen e ujit por herë pas here preja dhe grabitqari shikohen teksa luftojnë me njeri-tjetrin.

Disa prej pasagjerëve të bordit të anijes, të frikësuar nisën duke bërtitur pas betejës së përgjakshme që po shikonin.

Mësohet se kjo nuk është hera e parë që ata që lundrojnë me anije shohin skena të tilla, përkundrazi ngjarje të tilla ndodhin shpesh. E fundit u regjistrua para një muaji.

 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 21/09/2019 - 11:06

Një burrë nga Luiziana u mbyt ndërsa i propozonte për martesë të dashurës së tij nën ujë.

Steven Weber Jr. dhe Kenesha Antoine ishin me pushime në Tanzani kur ndodhi incidenti tragjik.

Postuar: 20/09/2019 - 22:48

Një familje përjetoi tmerr teksa në murin e banesës ku jetojnë, një gjarpër piton, me përmasa gji

Postuar: 20/09/2019 - 20:35

Të tjerët shmangin vetminë si murtaja.

Postuar: 20/09/2019 - 20:18

Një ngjarje e pazakontë ka ndodhur në Ukrainë, ku një vajzë vetëm 12-vjeçe ka sjellë në jetë fëmi

Postuar: 20/09/2019 - 19:53

Një i ri nga Rumania shpëtoi gjallë pasi mori një plumb në kokë, nga një e shtënë që vinte prej 3