BREAKING NEWS

Komunikimi i paqartë/ Ministria bën “lëmsh” federatat, në urdhrin zyrtar lejohet vetëm… kampionati i futbollit

Komunikimi i paqartë/ Ministria bën “lëmsh”
x

Lifestyle

Tmerrohen turistët, peshkaqeni i bardhë “kthen detin në gjak” (Pamjet e frikshme)

Tmerrohen turistët, peshkaqeni i bardhë “kthen detin në

Disa turistë që po lundronin me anije janë bërë dëshmitarë në një dreke të një peshkaqeni të bardhë. Në pamjet nga anëtarët e bordit shihet që grabitqari lufton me prenë e tij deri sa arrin ta “mbërthejë” dhe më pas deti papritur bëhet i kuq gjak.

Skena nuk mund të shihet edhe aq shumë me detaje pasi pjesa më e madhe e luftës zhvillohet nën sipërfaqen e ujit por herë pas here preja dhe grabitqari shikohen teksa luftojnë me njeri-tjetrin.

Disa prej pasagjerëve të bordit të anijes, të frikësuar nisën duke bërtitur pas betejës së përgjakshme që po shikonin.

Mësohet se kjo nuk është hera e parë që ata që lundrojnë me anije shohin skena të tilla, përkundrazi ngjarje të tilla ndodhin shpesh. E fundit u regjistrua para një muaji.