Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Tre hapa për t’i eleminuar në shtëpi pikat e zeza në fytyrë

Postuar: 16/02/2018 - 19:31

Teknika e re e pastrimit të lëkurës, duke hequr të gjitha pikat e zeza, quhet skin gritting dhe është një metodë që mund ta praktikosh fare mirë në shtëpi. Duhet vetëm një vaj pastrues, një tampon pambuku për lëkurën dhe një maskë argjili me një tonik.
Duket si mrekulli dhe në fakt nuk është shumë larg saj. Pikat e zeza janë akumulime të yndyrës natyrale të fytyrës por që mund të inflamohet për shkak të prodhimit të hormoneve apo momenteve të stresit; pikërisht për këtë arsye janë më tepër të pranishme gjatë adoleshencës.

Si t’i hiqni në shtëpi…

Hapat janë vetëm tre…Së pari do të masazhoni lëkurën me vajin pastrues për disa minuta. Më pas eleminoni mbetjet me tamponin e pambukut. Aplikoni maskën e argjilit dhe lëreni për 15 minuta. Shpëlani maskën dhe masazhojeni sërish me vaj për disa minuta të tjera. Pikërisht në këtë moment, pikat e zeza duhet të dalin vetë. Kur të përfundoni trajtimin, kaloni ujin tonik./LIVING

 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 
Total votes: 23

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 18/03/2018 - 20:22

Gjithkujt mund t’i ketë ndodhur që në një periudhë të caktuar të karrierës ta gjejë veten në një mjedis pune të trishtë dhe që i shkakton ankth e stres. Megjithatë, ka një ndryshim të madh mes një dite, apo jave të keqe dhe një mjedisi afatgjatë toksik në punë.

Postuar: 18/03/2018 - 16:28

Nëse ke dështuar në detyrën për t’u kujdesur për lulet dhe bimët e tjera (përfshi kaktusin), mos u dëshpëro.

Postuar: 18/03/2018 - 14:50

Vetëm dy javë para se të vdiste, fizikanti i njohur Stephen Hawking, kishte përpiluar një punë kërkimore që tregonte mënyrën se si të zbulonin prova të një “multiverse&rdq

Postuar: 18/03/2018 - 14:24

Ky imazh i thjeshtë do t’ju ndihmojë të zbuloni të gjithë të vërtetën në lidhje me jetën tuaj sentimentale. 

Postuar: 18/03/2018 - 13:14

Disa nga bestytnitë që frikësojnë shqiptarët dhe vitet s'i kanë zhdukur.

Kur macja e zezë “të pret” rrugën

Postuar: 18/03/2018 - 12:51

Askush nuk mund ta mohojë se ndërsa teknologjia po ndërhyn gjithnjë e më shumë në jetën tonë, ne po humbim me shpejtësi kontaktin me natyrën.