Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Tre mënyra të thjeshta për t’i dhënë edhe shtëpisë pamje pranvere

Postuar: 18/03/2017 - 14:19

Meqë veshjet dhe ndjesitë tuaja ndryshojnë me ardhjen e pranverës, pse mos ndryshoni edhe shtëpinë? Nuk është nevoja të bëni diçka të jashtëzakonshme, mjafton të ndryshoni disa detaje të vogla që do i japin shtëpisë një pamje totalisht tjetër. Shikoni më poshtë se çfarë duhet të bëni:

Vendosni lule dhe vazo kudo

Që nga lulet e bajameve, që janë të stinës, trëndafila, vazo të vogla ose të mëdha. Çdo gjë është e pranueshme, përveç luleve artifiaciale.

Thuajuni PO jastëkëve floral në ngjyra të ndryshme

Sikur edhe dy nga jastëkët të kenë model floral, do t’i japin tjetër pamje sallonit tuaj. Për një rezultat mix & match mund t’i kombinoni edhe me jastëkë që mbajnë motive të tjera, por edhe me ngjyra të ndryshme. Mund të shtoni edhe një mbulesë në ngjyrë të çelët, për të larguar dimrin njëherë e mirë.

Shtoni detaje shumëngjyrëshe dhe sende të nevojshme

Një vazo, qirinj, libra etj, janë disa nga elementët me të cilët mund të zëvendësoni disa nga orenditë e shtëpisë që i keni pasur gjatë gjithë dimrit të pranishme.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 
Total votes: 11

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 24/04/2018 - 14:06

Tri gjuhët që fëmijët duhet të mësojnë, për të krijuar një jetë më të mirë, janë zbuluar nga një studim i ri. Studimi pretendon se frëngjishtja, gjermanishtja dhe gjuha Mandarin (gjuha e Kinës, Tajvanit, Singaporit) janë gjuhët që do t’i japin fëmijëve mundësi më të mira në të ardhmen.

Postuar: 24/04/2018 - 11:28

Diku pas të 40-ave, do ta gjeni veten duke vënë syze, kështu mund të lexoni apo të futni më shpejt perin në gjilpërë. Por zonja, ky është vetëm fillimi.

Postuar: 24/04/2018 - 11:26

Ç’thonë ekspertët kur është fjala për analizën e formës së shputave?

Postuar: 24/04/2018 - 11:14

Prej disa vitesh, gjatë periudhës së Krishtlindjes, ky stacion radiofonik plotësonte disa dëshira të përdoruesve të tij, megjithatë, kësaj here, letra nuk u dërgua nga personi n

Postuar: 24/04/2018 - 11:05

‘I premtova vetes se nuk do të divorcohesha kurrë dhe se nuk do t’i vija fëmijët e mi në situatat që kam kaluar vetë.’

Bija ime…

Postuar: 24/04/2018 - 10:22

Të qënit nënë, vështirëson së tepërmi angazhimin professional. Është mjaft e vështirë për t’i realizuar të dyja dhe të ‘shkëlqesh’ tek të dyja.

Postuar: 24/04/2018 - 10:20

Jeremy Meeks ka fituar epitetin e kriminelit më të pashëm në botë, vite më parë kur u arrestua dhe fotografitë e tij u shpërndanë në internet.