Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Tronditet infermerja dhe paralajmëron: Vajzat po përdorin fshesë me korrent për të “shpëtuar” nga periodat

Postuar: 07/06/2019 - 23:46

Mjekët janë mësuar që shpesh në ambientet e spitaleve ku punojnë të paraqiten raste nga më të çuditshmet.
 
Por, një infermiere ka treguar e tronditur se vajzat po përdorin një mënyrë aspak të zakontë dhe jo të shëndetshme për të shpëtuar nga periodat.
 
Sipas infermieres nga Seattle, dy vajza të moshës 19 dhe 23-vjeçare janë pranuar në spitalin ku ajo punon me dhimbje serioze pasi ishin munduar të thithnin me fshesë më korrent gjakun e periodave.
 
Rastet tronditëse gruaja i tegoi në një postim në Twitter i cili u bë viral shumë shpjet.
 
Duke i paralajmëruar vajzat që të mos e praktikojnë këtë metodë, ajo shkruante:
 
"Ju lutem mos e përdorni fshesën me korrent për të shpëtuar më herët nga periodat. Do përfundoni duke thithur më shumë se gjak! Janë paraqitur dy raste deri më tani këtë javë dhe të dyja janë shtruar. Thjesht NDALONI.”

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 18/09/2019 - 17:19

Dy të rinj kishin nisur një lidhje dashurie pa u takuar fizikisht, por duke folur në rrjetet sociale. Por i janë futur telasheve pasi vendosën të takohen disa kohë pas bisedave të gjata dhe erotike në chat.

Postuar: 18/09/2019 - 11:50

Makinat në lagje ecnin shumë shpejt dhe rrezikonin jetën e nipërve dhe mbesave të kësaj gjysheje

Postuar: 17/09/2019 - 20:02

Planeti i zbuluar kohët e fundit nga Nasa , i ngjashëm me tokën quhet Kepler- 452B dhe ndodhet ja

Postuar: 17/09/2019 - 19:58

Policia në SHBA thotë se një çift kanë kryer seks në makinën e policisë pasi u arrestuan teksa ng

Postuar: 17/09/2019 - 15:42

Një mësues nga fshati Greme e Komunës së Ferizaj shihet duke dhunuar në orë të mësimit një nxënës

Postuar: 17/09/2019 - 09:08

Jo të gjithë miqtë me përfitime janë aq me fat sa të bien në dashuri, kështu që shijoni momentin.