BREAKING NEWS

Aksident i rëndë në Rrugën e Kombit, dyshohet për viktima

Aksident i rëndë në Rrugën e Kombit, dyshohet për
x
BREAKING NEWS

KAS i dha goditjen e fuqishme pak minuta më parë, reagon 'dhëmbë për dhëmbë' Sali Berisha: Ja kush ka dhënë urdhër

KAS i dha goditjen e fuqishme pak minuta më parë, reagon
x
BREAKING NEWS

Muharrem Xhafa rrëfen pazaret e fshehta: Ja si Fatos Nano ia dha fitoren Sali Berishës më 22 mars 1992, puçi që bënë me ndihmën e Ramiz Alisë dhe roli sekret i CIA që tronditi politikën

Muharrem Xhafa rrëfen pazaret e fshehta: Ja si Fatos Nano ia dha fitoren
x
BREAKING NEWS

Kaq ishte 'lufta'! KAS merr vendimin përfundimtar: Ja kush do e udhëheqë PD-në në zgjedhjet e 14 majit. Publikohet DOKUMENTI

Kaq ishte 'lufta'! KAS merr vendimin përfundimtar: Ja kush do e
x
BREAKING NEWS

Gërdeci/ Gjykata e Posaçme jep vendimin për Fatmir Mediun

Gërdeci/ Gjykata e Posaçme jep vendimin për Fatmir Mediun
x
BREAKING NEWS

Nis seanca për Fatmir Mediun. Zbardhen kërkesat e SPAK dhe avokatëve

Nis seanca për Fatmir Mediun. Zbardhen kërkesat e SPAK dhe
x
BREAKING NEWS

Frrok Çupi: Aferat e Kryemadhit me oligarkët rusë vetëm ‘maja e ajsbergut’, Meta-Berisha fshehin miliona euro pasuri të pajustifikuara nëpër botë, ja pronat e tyre sekrete në Shqipëri që pritet të sekuestrohen

Frrok Çupi: Aferat e Kryemadhit me oligarkët rusë vetëm
x
BREAKING NEWS

U dënua me 21 vite burg për vrasjen e Azem Hajdarit, Izet Haxhia bën rekurs në Gjykatën e Lartë, ja saga 24-vjeçare e përplasjeve të tij me Berishën dhe tentativa për ta eliminuar në 2019 kur do padiste ish-kryeministrin 

U dënua me 21 vite burg për vrasjen e Azem Hajdarit, Izet Haxhia
x

Lifestyle

Truke të thjeshta që do iu lehtësojnë jetën! Si të shpëtoni nga akulli në xhamat e makinës në këto mëngjese të ftohta (VIDEO)

Truke të thjeshta që do iu lehtësojnë jetën! Si të

Temperaturat e ulëta kanë bërë që kur zgjohemi në mëngjes të gjejmë makinën të ngrirë plotësisht e me akull në xhamat e saj.

Po koha nuk premton pasi duhet të shkoni në punë dhe shpesh njerëzit bëjnë gabime në tentativë për të shkrirë akullin nga xhamat.

Por ja disa mënyra se si të shkrini akullin nga xhamat me mjetet e duhura.

Duhet të përdorni ose një lëng që pastron sipërfaqet e xhamit nga bora dhe akulli, ose kruajtësin e duhur, në mënyrë që të pastroni plotësisht të gjithë sipërfaqen e xhamit të përparmë pa qoshe të fshehura, që zakonisht janë ato që krijojnë rreziqe.

Asnjëherë nuk duhet të përdorni ujë të valë për të shkrirë akullin në makinë. Lëngjet speciale janë më efektive dhe nuk rrezikojnë krijimin e kristalit më pas. E njëjta gjë vlen edhe me uthullën, ju kërkohet ta shmangni atë kategorikisht.

Përtej kësaj, ka edhe… truke të tjera të ndryshme, përdorimi i ujit dhe alkoolit apo antiseptik. Sipas meteorologut Ken Weathers, gjithçka që duhet të bëni është të përzieni 2/3 e alkoolit dhe 1/3 e ujit në një shishe me spërkatje. Pasi të spërkatni këtë në xham, akulli do të shkrihet menjëherë.