BREAKING NEWS

Vdekja e mistershme e 4 turistëve rusë në Qerret të Kavajës, zbardhet dosja e Prokurorisë: Çfarë u zbulua nga pamjet filmike dhe këqyrja e pishinës

Vdekja e mistershme e 4 turistëve rusë në Qerret të
x
BREAKING NEWS

Super-operacioni anti-drogë i SPAK/ Zbardhen emrat e policëve të arrestuar, nga nënkomisari deri tek kryeinspektori. SHÇBA-ja zbulon detajet (EMRAT)

Super-operacioni anti-drogë i SPAK/ Zbardhen emrat e policëve të
x
BREAKING NEWS

Pse hesht Ilir Meta? Ish-kreu i SHISH Fatos Klosi tregon pse është i shqetësuar presidenti: Ndodhet në një pozitë të vështirë, pritet...

Pse hesht Ilir Meta? Ish-kreu i SHISH Fatos Klosi tregon pse është i
x
BREAKING NEWS

Dhunohet kryetari i bashkisë në Vlorë, dalin dyshimet e para, vihet në pranga një 57-vjeçar (DETAJE)

Dhunohet kryetari i bashkisë në Vlorë, dalin dyshimet e para,
x
BREAKING NEWS

Prapaskenat si vetingu do burgosë pushtetarët, pas zbulimit të pasurive korruptive nis menjëherë ndjekja penale, 223 politikanë në lupën e SPAK

Prapaskenat si vetingu do burgosë pushtetarët, pas zbulimit të
x
BREAKING NEWS

Luftë e ashpër në PD, Basha i prerë se beteja e Berishës është e humbur, akuzon ithtarët e ish-kryeministrit se u pasuruan kur ishin në pushtet

Luftë e ashpër në PD, Basha i prerë se beteja e
x
BREAKING NEWS

Integrimi i Shqipërisë në BE, ambasadorja Yuri Kim del me reagimin e rëndësishëm: Të nisin negociatat pa vonesa!

Integrimi i Shqipërisë në BE, ambasadorja Yuri Kim del me
x

Lifestyle

U besojnë të gjithëve, njihuni me 6 shenjat më naive të horoskopit

U besojnë të gjithëve, njihuni me 6 shenjat më naive të

Personat në shenjën e Dashit janë më naivë kur janë në një lidhje. Megjithëse të gjithë i paralajmërojnë ata që të jenë të kujdesshëm ata përsëri i besojnë verbërisht partnerit të tyre. Dashi i dashuruar do të injorojë edhe zërin e brendshëm se diçka është shumë e mirë për të qenë e vërtetë.

Gaforrja-Kur gaforret pësojnë një ndërprerje shumë të sikletshme, një grindje e dhunshme ose vdekja e një  personi të dashur kanë tendencë t’u besojnë shumë njerëzve përreth tyre. Nëse ata njohin dikë që po kalon të njëjtën gjë, ata do të sigurohen që të mos ndihen keq dhe do të presin të njëjtën gjë nga ai person në kthim. Rezultatet shpesh i lëndojnë ata.

Bricjapi-Bricjapët gjithmonë duan të besojnë në më të mirën te njerëzit dhe kështu ata përfundojnë të mashtruar çdo herë. Bricjapët nuk duan të besojnë se ka njerëz që thjesht duan t’i përfitojnë prej tyre ose që bëjnë sikur i duan vetëm sepse duan diçka prej tyre. Megjithatë, bricjapët të paktën mësojnë nga gabimet e tyre.

Peshorja-Peshorja është një nga shenjat më dashamirëse dhe besohet nga të gjithë. Kjo është arsyeja pse njerëzit i shfrytëzojnë ato. Ndonjëherë ato gjithashtu mund të jenë plotësisht të pavetëdijshme për gjërat që ndodhin rreth tyre, por është mirë që mund të mësojnë nga përvojat e njerëzve të tjerë.

Shigjetari-Shigjetarët mund të jenë pak naivë, sidomos kur udhëtojnë. Ata presin që kudo njerëzit do të jenë miqësorë, por nuk është gjithmonë kështu. Ata duhet të ndalojnë së supozuari se të gjithë janë të mire.
Peshqit-Pas çdo eksperience të keqe, peshqit i premtojnë vetes se nuk do të lejojnë më që të shfrytëzohen. Për fat të keq, ata nuk i përmbahen asaj dhe shumë shpejt i lejojnë njerëzit t’i manipulojnë përsëri.