Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

U rrëmbye kur ishte vetëm tre vjeç, gjendet pas 18 vitesh i riu falë teknologjisë së plakjes së fytyrës

Postuar: 20/07/2019 - 22:23

Një 21-vjeçar, i cili u rrëmbye kur ishte vetëm tre vjeç, u ribashkua me familjen e tij pas 18 vjetësh, pasi policia arriti ta gjente falë përdorimit të teknologjisë së plakjes së fytyrës.

 
Yu Weifang, i takoi prindërit e tij këtë muaj, falë inteligjencës artificiale, një aplikacioni të ngjashëm më FaceApp të krijuar nga gjiganti teknologjik kinez, Tencent.
 
Policia e përdori teknologjinë për të parë se si do të dukej tani 21-vjeçari dhe pamjen e tij e krahasoi me një bazë të dhënash me mijëra persona.
 
Pasi përzgjodhën rreth 100 kandidatë potencialë, oficerët arritën të shkonin tek studenti 21-vjeçar.
 
“Kur e gjetëm, refuzoi të besonte se ishte fëmijë i rrëmbyer, por ADN-ja përputhej me atë të prindërve të tij biologjikë”, tha një prej hetuesve.
 
Weifang u zhduk në vitin 2001, pranë një kantieri ndërtimi ku punonte i ati i tij. Pavarësisht kërkimeve dhe një shpërblimi të ofruar në atë kohë, prindërit e tij nuk arritën ta gjenin. Policia vijon të hetojë rastin në fjalë, megjithatë ende nuk kanë arritur të gjejnë personat që e rrëmbyen 21-vjeçarin.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 23/08/2019 - 22:30

Keni probleme me gjumin? Një teknikë e ushtarakëve do t’ju vijë në ndihmë. Ushtarakët përdorin këtë teknikë për ti zënë gjumi shpejt si edhe për të fjetur mjaftueshëm.

Postuar: 23/08/2019 - 20:54

Format dhe llojet e këmbës janë nga më të ndryshmet dhe janë pikërisht gishtat ata që përcaktojnë

Postuar: 23/08/2019 - 19:49

Prej disa ditësh, pylli gjigant i Amazonës është mbuluar nga flakët.
 

Postuar: 23/08/2019 - 19:35

Përvojë që nuk do harrohet do jetë për një çift nga Vietnami hera e parë që kryen marrëdhënie sek

Postuar: 23/08/2019 - 19:01

Meshkujt dhe femrat mund që ta zbulojnë lehtë se kanë apo jo mungesë seksi.

Postuar: 23/08/2019 - 18:40

Peshkatarët në Australi janë përballur me një situatë të pazakontë, teksa ishin duke peshkuar në

Postuar: 23/08/2019 - 18:30

Është e kotë ta mohosh, në çdo marrëdhënie, madje edhe aty ku dashuria triumfon si sovran, jeta i