BREAKING NEWS

“Gërdeci është vrasje masive”/ GJKKO mbylli hetimet për Fatmir Mediun, shpërthen i revoltuar Erion Braçe dhe nuk lë gjë pa thënë: Mos guxoj kush të...(VIDEO)

“Gërdeci është vrasje masive”/ GJKKO mbylli hetimet
x
BREAKING NEWS

GJKKO mbylli hetimet për ish ministrin Fatmir Mediu, SPAK nuk humb kohë dhe bën lëvizjen urgjente, del kundër Gjykatës së Posaçme kundër Krimit dhe Korrupsionit dhe e paralajmëron

GJKKO mbylli hetimet për ish ministrin Fatmir Mediu, SPAK nuk humb
x
BREAKING NEWS

A do të hetohet Fatmir Mediu? GJKKO jep vendimin për ish ministrin

A do të hetohet Fatmir Mediu? GJKKO jep vendimin për ish ministrin
x
BREAKING NEWS

Arben Pëllumbi bën njoftimin me rëndësi, Partia Socialiste pritet të dalë në një konferencë urgjente

Arben Pëllumbi bën njoftimin me rëndësi, Partia Socialiste
x
BREAKING NEWS

Vjen goditja e fortë për Lulzim Bashën/ Dorëheqje masive në PD, largohet sekretari i PD dhe 13 anëtarë Kryesie në këtë qytet të vendit: Basha po e kthen në një parti klienteliste (Publikohet letra)

Vjen goditja e fortë për Lulzim Bashën/ Dorëheqje masive
x
BREAKING NEWS

Vizita në SHBA, Kreshnik Spahiu: Meta po tenton të shmangë “funeralin” e tij, as florinjtë nuk i bëjnë më punë, i mbyllën çdo derë në Uashington

Vizita në SHBA, Kreshnik Spahiu: Meta po tenton të shmangë
x
BREAKING NEWS

Raporti i DASH, ja kush janë ministrat e rrezikuar nga koncesionet dhe a po i dërgojnë amerikanët mesazh SPAK të hapë dosjet e PPP?

Raporti i DASH, ja kush janë ministrat e rrezikuar nga koncesionet dhe a po
x
BREAKING NEWS

“Asnjë viktimë në 24 orë”, Ministria e Shëndetësisë nxjerr bilancin e fundit: Ja sa raste të reja janë regjistruar me Covid-19

“Asnjë viktimë në 24 orë”, Ministria e
x

Lifestyle

U ul në piano dhe nisi të luante muzikë në rrugë, 12-vjeçari mahniti kalimtarët me talentin

U ul në piano dhe nisi të luante muzikë në rrugë,

Harrison Crane është një djalë 12 vjeç i pasionuar pas pianos. Performancat e tij kanë gjithnjë sukses të madh, si ajo në aeroportin e “Manchester”-it. Ai luajti “Re të bardha” të Ludovik Einaudi dhe menjëherë njerëzit, edhe fëmijët, e rrethuan për të admiruar performancën.

Show i fundit ishte në Liverpul, pranë një qendre tregtare. Crane u ul në piano dhe nisi të luante disa nga sukseset më të mëdha të viteve ’90: “Children” të Robert Miles, “Blue (Da Ba Dee)” të “Eiffel 65”, “Sandstorm” të Darude dhe “Seven Nations Army” të “The White Stripes”.

Në pak minuta klientët e rrethuan djaloshin, admiruan muzikën dhe në fund të performancës i dhuruan një duartrokitje të gjatë, saqë e emocionuan.