Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Uji i ftohtë, qetëson dhimbjet e forta

Postuar: 14/02/2018 - 17:06

Notimi në ujë të ftohtë mund të jetë një alternativë si qetësues i fortë i dhimbjeve.

Kështu deklarojnë ekspertët nga Universiteti i Kembrixhit të cilët kanë apeluar për hulumtime të tjera pasi terapia e ujit të ftohtë është një trajtim për dhimbje serioze, njofton Klan Kosova.

Zbulimi pason pas eksperimentimit të një britaniku i cili ishte tërësisht i molisur.

Mjekët besojnë se zhytja e papritur në ujë mund të ketë ndërprerë dhimbjet e tij.

 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 
Total votes: 9

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 24/02/2018 - 22:08

Shpesh femrat fajësojnë veten kur partneri nis të shfaqë shenjat e para ndaj dëshirës së ulët për seks.

Postuar: 24/02/2018 - 14:58

Receta e jetëgjatësisë përfshin 15 minuta stërvitje në ditë, shpenzimi 2 orë duke u marrë me gjërat që pëlqeni më shumë dhe shijimi i dy gotave verë.

Postuar: 24/02/2018 - 14:17

Çdo udhëtim jashtë vendit ofron shumë emocione dhe përshtypje të reja. Por ne shpesh mbetemi mbrapa kur mendojmë për parat, pasi shumë vende dhe kushtojnë.

Postuar: 24/02/2018 - 12:54

Pra, jeni në dashuri dhe gjithçka që mund të mendoni është kur të martoheni dhe të kaloni gjithë jetën tuaj me dashurinë tuaj.

Postuar: 24/02/2018 - 12:11

Dihet se konsumimi i verës është i mirë për zorrën dhe zemrën për shkak të polifenoleve.

Postuar: 24/02/2018 - 10:48

Alice Walton, trashëgimtarja e vetme grua e pasurisë Walmart, nuk është vetëm gruaja më e pasur në Amerikë, por edhe gruaja më e pasur në të gjithë botën – 68-vjeçarja gëz