Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Vajza shkon për një intervistë pune, pronari i ngre kurthin që e la pa mend

Postuar: 19/07/2019 - 19:37

A e dini se ka edhe pronarë që shohin tek punonjësit e tyre dhe aplikantët vetitë jo profesionale por ato njerëzore?

Pronari i një kompanie po bën një test interesant për çdo person që do ta punësojë. Kush dështon, humb vendin e punës.

Trent, pronari i kompanisë “Xero Australia” tha se sigurohet që kandidatët e tij të pijnë kafe apo ujë gjatë intervistës.

“Unë i çoj gjithmonë për një vizitë në kuzhinën tonë dhe në një mënyrë, dalim që aty me një pije në dorë. Më pas kthehemi, bëjmë intervistën dhe një prej gjërave që shoh në fund është nëse personi e kthen sërish gotën apo filxhanin në kuzhinë?

Ti mund të kesh aftësi shumë të mira dhe eksperiencë të madhe, por kur vjen puna tek sjellja, ne fokusohemi shumë tek koncepti “laje filxhanin tënd”

 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 25/08/2019 - 23:16

Thonë që dashuria lind nga stomaku, por as seksi nuk mund t’i shpëtojë grackave të tij sidomos nëse përpara takimit pasionant me partnerin/partneren tuaj abuzoni me disa ushqime të caktuara.

Postuar: 25/08/2019 - 23:11

Të gjithë kanë një rutinë të tyren të zakonshme kur bëhet fjalë për t’u përgatitur për sesk

Postuar: 25/08/2019 - 22:59

Një 20-vjeçare ka nisur një romancë të fshehtë me burrin e tezes së saj, i cili është 40 vjeç.

Postuar: 25/08/2019 - 22:47

“Mbrëmë vendosa pambuk në vesh duke menduar se më kishte hyrë ujë.

Postuar: 25/08/2019 - 22:31

Një ngjarje tepër tragjike ka ndodhur në Teksas të SHBA-së, ku një çift të rinjsh kanë humbur j

Postuar: 25/08/2019 - 21:47

Edhe pse ishte në lidhje me motrës e saj, 27-vjeçari nuk e përmbajti veten dhe bëri seks me të.

Postuar: 25/08/2019 - 20:47

Pleshtat, milingonat dhe buburrecat janë dëmtuesit e zakonshëm të familjes.