BREAKING NEWS

“Kuvendin e kontrollon Rama”, ish-presidenti: Nuk i vendoset faji vetëm opozitës që janë të përçarë, por edhe...

“Kuvendin e kontrollon Rama”, ish-presidenti: Nuk i vendoset faji
x
BREAKING NEWS

Çfarë po ndodh në Shqipëri? Ministria e Shëndetësisë del me njoftimin e rëndësishëm për qytetarët

Çfarë po ndodh në Shqipëri? Ministria e
x
BREAKING NEWS

Çështja “McGonigal"/ Bamir Topi del me akuzat ndaj kryeministrit: Rama i sheh institucionet si copa letre

Çështja “McGonigal"/ Bamir Topi del me akuzat ndaj
x
BREAKING NEWS

"U kërkoi 10 milionë euro për t’i hequr nga lista e zezë", Milaim Zeka del me deklaratën befasuese: Faik Ymeri shantazhoi biznesmenët në emër të McGonigal

"U kërkoi 10 milionë euro për t’i hequr nga lista e
x
BREAKING NEWS

Bordi i Transparencës ndryshon çmimin e karburanteve, ja me sa lek do të shiten nafta dhe benzina

Bordi i Transparencës ndryshon çmimin e karburanteve, ja me sa lek
x
BREAKING NEWS

"Banda kriminale e drejtuar nga kryeministri...", Erisa Xhixho del me deklaratën e fortë: U janë vjedhur miliona euro shqiptarëve

"Banda kriminale e drejtuar nga kryeministri...", Erisa Xhixho del me
x
BREAKING NEWS

Autobusi me nxënës përplaset me një makinë, policia zbardh shkakun dhe detajet e fundit nga ngjarja (Video)

Autobusi me nxënës përplaset me një makinë, policia
x
BREAKING NEWS

Kush është bosi në Bllok që pastruesja i mori lekët me çantë?

Kush është bosi në Bllok që pastruesja i mori lekët me
x

Lifestyle

Vëmendje vajza! Këto tri sjelle tuajat, partneri mund t’i shohë si tradhti

Vëmendje vajza! Këto tri sjelle tuajat, partneri mund t’i

Çështja e tradhtisë në një lidhje nuk është e gjitha bardh e zi. Ndonjëherë , partnerin tuaj, disa sjellje femërore, mund ta bëjnë atë të ndihet i tradhtuar, duke e lënduar rëndë atë dhe marrëdhënien tuaj?

Për cilat sjellje bëhet fjalë? Jua tregon albeu.com më poshtë

Mbajtja e sekreteve

Thjesht mbajtja e një sekreti nga partneri juaj që përfshin një palë të tretë (p.sh., dalja fshehurazi për të ngrënë me dike tjetër, edhe nëse nuk ka kontakt fizik) mund të shihet nga tjetri i rëndësishëm si një formë tradhtie, pasi në sytë e tij, ju jeni automatikisht konsiderohet fajtor.

Zhvillimi i një lidhjeje të thellë emocionale me dikë tjetër

Sigurisht, nuk nënkuptojmë të kesh një mik të ngushtë. Por kur në mënyrë sistematike i jep përparësi një personi të tretë, mashkull apo femër, pa pasur domosdoshmërisht elementin e dashurisë, atëherë partneri do të fillojë të ndihet i lënë anash, të ndiejë një refuzim të përmasave të tradhtisë.

Thyerja e marrëveshjeve të bëra

Mund të mos jetë diçka shumë serioze, por mosqënia në përputhje me një angazhim që keni bërë, bën që partneri juaj të humbasë besimin e tij. Edhe nëse, për shembull, keni një marrëdhënie të lirë me kushtin që të flisni me partnerin për njohje të reja, nëse dilni me dikë pa i thënë, mund ta interpretojnë si pabesi.