Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Vendet e botës, ideale për hiking

Postuar: 21/07/2018 - 23:32

Alpinistët, kërkojnë klimën më të ashpër, majet më të larta dhe terrenet më të vështira të tokës.Për ju më të guximshmit, por edhe që i pëlqeni aventurat më poshtë janë disa shtigje fantastike për hiking.Pajisuni me gjërat e nevojshme dhe mos e mendoi gjatë merreni njërën nga këto rrugë.

 
Narrows, SHBA
 
Pays Dogon, Mali
 
The Haute Route, Franë dhe Zvicër
 
GR20, Francë
 
Inca Trail, Peru
 
Everest, Nepal
 
Himalajet, Indi
 
Overland Track, Australi
 
Routeburn Track, Zeland e Re
 
Baltoro Glacier & K2, Pakistan
 
Tongariro Northern Circuit, Zeland e Re
 
Fitz Roy Trek, Argjentinë
 
Cinque Terre, Itali
 
Santa Cruz Trek, Peru
 
Torres del Paine Circuit, Kili
 
Desert Trek to Petra, Jordani
 
Kungsleden, Suedi
 
West Coast Trail, Kanadë
 
Sarek National Park, Suedi
 
Muliwai Trail, Havai
 
Croagh Patrick, Irlandë
 
Greindelwald, Zvicër
 
Appalachian Trail, SHBA
 
Zillertal Alps, Austri
 
North Drakensberg Traverse, Afrika e Jugut
 
Cape Wrath Trail, Skotlandë
 
Simien Mountains National Park, Etiopi
 
Polar Route, Grenlandë
 
Cordillera Apolobamba, Bolivi
 
 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 
Total votes: 5

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 19/10/2018 - 21:03

Megjithese tudimet tregojnë se dëshira e meshkujve për seks jo vetëm që është më e madhe uket se ka disa gjëra që e bëjnë epshin të shembet, edhe te njeriu më i dëshiruar.

Postuar: 19/10/2018 - 21:01

Një vajzë 22-vjeçare ka treguar historinë e saj të dashurisë me një djalë i cili njëkohësisht ish

Postuar: 19/10/2018 - 20:30

Tema e seksit, është pak delikate, sidomos nëse flitet hapur.Ndoshta ai, ose ajo ju ka thënë se j

Postuar: 19/10/2018 - 20:12

Në shekullin e 16'të, njerëzit besonin se një enë gjaku në gishtin e katërt të dorës së majtë

Postuar: 19/10/2018 - 19:50

Mesa duket janë disa shenja që tregojnë se partneri po ju tradhton nga rrjetet sociale, pra ngacm

Postuar: 19/10/2018 - 19:41

 Nëse keni përshtypjen se të gjitha xhinset e ngushta duhet të shkatërrohen në momentin, që

Zbulohen monedhat e mbretit britanik me fjalët “Allah” në to

Postuar: 19/10/2018 - 19:41

Një ekspozitë ka zbuluar se një mbret mesjetar në Britani nxirrte monedha ari me fjalët arabe n