BREAKING NEWS

"S'kishte bazë ligjore për demontim të fishekëve, më pas doli urdhëri për.."/ Tragjedia e Gërdecit, zbardhet dëshmia e sekretarit të Përgjithshëm të Ministrisë së Mbrojtjes

"S'kishte bazë ligjore për demontim të fishekëve,
x
BREAKING NEWS

“Urdhrin e kërkon shefi”/ Tragjedia e Gërdecit, zbardhet dëshmia e ish-ushtarakut

“Urdhrin e kërkon shefi”/ Tragjedia e Gërdecit, zbardhet
x
BREAKING NEWS

Dosja “Tropoja”, si u ekzekutuan njëri pas tjetrit vëllezërit Haklaj pas konfliktit me Berishën, kush janë 15 zyrtarët që rrezikojnë burgun, ja provat që po heton SPAK

Dosja “Tropoja”, si u ekzekutuan njëri pas tjetrit
x
BREAKING NEWS

Zylfie Haklaj flet për gazetën “SOT” dhe paralajmëron fundosjen e Sali Berishës në SPAK për dosjen e vrasjeve në Tropojë: Është bërë si një qen i tërbuar që po përpiqet të hajë çdo person që i del përpara

Zylfie Haklaj flet për gazetën “SOT” dhe paralajmëron
x
BREAKING NEWS

Skandali, ja si Rama ndihmoi Bolinon për të grabitur pronat tek ish-Kompleksi “Partizani” me të njëjtën skemë që ndoqi me Jamarbër Malltezin, zbardhen akuzat dhe dokumentet

Skandali, ja si Rama ndihmoi Bolinon për të grabitur pronat tek
x
BREAKING NEWS

Në përgjimet e “SKY ECC” dalin gazetarë të njohur që bashkëpunojnë me krimin dhe politikanë që kanë porositur vrasje, gati të fundoset një ministër, ja prapaskenat e bujshme, flet Anduena Llabani

Në përgjimet e “SKY ECC” dalin gazetarë të
x
BREAKING NEWS

Provokon doktori i Bllokut Sali Berisha dhe sulmon ashpër LANÇ: Dita e Çlirimit dita më e zezë për shqiptarët, nuk ranë 28 mijë dëshmorë dhe pati vëllavrasje, janë shpikur beteja dhe janë trilluar histori mbi partizanët

Provokon doktori i Bllokut Sali Berisha dhe sulmon ashpër LANÇ: Dita
x
BREAKING NEWS

Muharrem Xhafa: Ja pse Sali Berisha nuk e pranon 29 Nëntorin si ditën e Çlirimit, është rreshtuar krah ballistëve dhe nazifashistëve, faktet rrëzojnë pretendimet e tij

Muharrem Xhafa: Ja pse Sali Berisha nuk e pranon 29 Nëntorin si ditën
x

Lifestyle

Vendet që bëni mirë të mos i vizitoni kurrë! Mund të rrëmbeheni lehtësisht ose të bini pre e krimeve të ndryshme

Vendet që bëni mirë të mos i vizitoni kurrë! Mund

Nëse nuk e dini 25-vjeçarja e quajtur Lexie Alford mban rekordin Guinness si personi më i ri që ka udhëtuar në çdo shtet të botës. Bukuroshja ka qenë në 196 shtete dhe sigurisht ka arritur të njohë shumë nga kultura e çdo vendi.


Sipas saj janë 10 shtete të rrezikshme për një turist të zakonshëm. Rekordmenia sugjeron që të mos shkelni në këto vende pasi mund të rrëmbeheni lehtësisht apo të bini pre e krimeve të ndryshme. Njihuni me këto 10 vende:

1.Koreja e Veriut

2.Bangladeshi

3.Libia

4.Sudani i Jugut

5.Republika e Afrikës Qendrore

6.Somali

7.Siria

8.Mali

9.Jemen

10.Afganistan

Interesi për udhëtimet solo vazhdon të rritet në mbarë botën, veçanërisht në mesin e grave. Hulumtimi nga Norwegian Cruise Line ka zbuluar se një në tre udhëtarë preferon të udhëtojë vetëm dhe veçanërisht gratë e moshuara janë duke e udhëhequr këtë trend.

Sipas hulumtimit të brendshëm nga rrjeti i udhëtimeve Virtuoso, rritja më e madhe e udhëtimeve solo në vitin 2022 erdhi nga gratë e moshës 65 vjeç e lart. Ndërkaq, nëse ende nuk keni nisur t’i planifikoni pushimet jeni në artikullin e duhur.