BREAKING NEWS

“Na presin 3 ditë të nxehta”, Lajda Porja parashikon si do të jetë moti në gjithë Shqipërinë dhe surprizat e papritura në fundjavë

“Na presin 3 ditë të nxehta”, Lajda Porja parashikon si do
x
BREAKING NEWS

Degradon keq situata/ Të rinjtë godasin njëri-tjetrin me thika, ka të plagosur dhe disa të arrestuar. Zbardhet shkaku pse nisi konflikti në mes të rrugës

Degradon keq situata/ Të rinjtë godasin njëri-tjetrin me thika,
x
BREAKING NEWS

PS përgatit ‘goditjen’ e fortë ndaj Sali Berishës, Taulant Balla del me njoftimin e jashtëzakonshëm dhe zbulon lëvizjen që do të bëjë Kuvendi në shtator: E papranueshme dhe absurde...(FOTO)

PS përgatit ‘goditjen’ e fortë ndaj Sali Berishës,
x
BREAKING NEWS

Ish-drejtuesi i Sigurimit të Shtetit, Bujar Hoxha: Në dosjen ‘Bomba’, ‘Merimanga’ e grupi i famshëm ‘Intelektuali’ të përfshirë dhe politikanë shqiptarë, ja çfarë di për rastin e Ilir Metës

Ish-drejtuesi i Sigurimit të Shtetit, Bujar Hoxha: Në dosjen
x
BREAKING NEWS

E trishtë/ Humbje e madhe! Shuhet nga jeta akademiku dhe shkrimar i njohur shqiptar, autor i 135 veprave dhe albanolog me zë (EMRI+FOTO)

E trishtë/ Humbje e madhe! Shuhet nga jeta akademiku dhe shkrimar i njohur
x
BREAKING NEWS

Fillimi i vjeshtës me surpriza në qeverisjen Rama, ja kush përflitet se do të ikë nga kabineti

Fillimi i vjeshtës me surpriza në qeverisjen Rama, ja kush
x
BREAKING NEWS

Zbardhet vendimi i qeverisë: Rritet pagesa për ndihmën ekonomike, aftësinë e kufizuar dhe kujdestarin e personit, ja kategoritë që përfitojnë

Zbardhet vendimi i qeverisë: Rritet pagesa për ndihmën ekonomike,
x
BREAKING NEWS

Shërbimet sekrete të botës “zbarkojnë” në Itali, zgjedhjet në shtator alarmojnë inteligjencën e fshehtë, ndërhyrje emergjente për të parandaluar të papriturat, ja prapaskenat

Shërbimet sekrete të botës “zbarkojnë” në
x

Lifestyle

Vendosni këtë bimë në shtëpinë tuaj dhe dashuria do t’ju “trokasë” menjëherë në derë

Vendosni këtë bimë në shtëpinë tuaj dhe dashuria

Ekziston një bimë shtëpie që u sjell fat të dashuruarve dhe të gjithë duhet të kenë një vazo në kuzhinën e tyre.

Bima që sjell fat në aferat e dashurisë

Pra, për këdo që kërkon një bimë për të vendosur në shtëpinë e tij, mund të zgjedhë një nga ato që konsiderohen me fat, siç është orkideja, e cila në fakt është një nga bimët më të bukura të brendshme.

Përveç kësaj, sipas Feng Shui, ajo gjithashtu ka aftësinë unike për të sjellë fat dhe prosperitet në çështjet e dashurisë.

Cila është vetia e bimës

Në veçanti, forcon lidhjen në marrëdhëniet ekzistuese, ndërsa rrit gjasat për të gjetur dashurinë e vërtetë për ata që janë të palidhur.

Pra, vendosni të paktën një vazo orkide në shtëpinë tuaj dhe veçanërisht në kuzhinë. Mund të mos jetë më e lehta për sa i përket kujdesit, por ia vlen.