Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

VIDEO/ Kenia, vendi më i fotografuar në botë

Video: 

Postuar: 20/04/2017 - 21:49

Përvoja në zgjimin e natyrës përmes siluetave nga lindja e diellit është e paharrueshme në kontinentin afrikan.

Ata që duan të gjejnë një shkretëtirë të vërtetë të rrethuar nga kafshët e egra në mjedisin e tyre natyror, Safari është zgjedhja e duhur.

Kenia është vend magjik dhe posedon bukuri natyrore, kafshë të egra, shumëllojshmërinë dhe veçantinë që nuk mund t’i gjeni diku tjetër.

Padyshim që është një nga destinacionet më të dëshirueshme për udhëtarët rural.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 
Total votes: 10

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 22/09/2017 - 14:34

Porsche ka prezantuar super-jahtin e parë të krijuar nga kjo kompani, i cili përmban spa, pishinë, dhomë të ngrënies dhe shumë shërbime të tjera.

Çmimi i këtij superjahti luksoz arrin  rreth 16 milionë dollarë.

Postuar: 22/09/2017 - 14:33

Gjatë këtij sezoni në “Portokalli” ka patur shumë ndryshime.

Postuar: 22/09/2017 - 14:24

Një mësuese e ka pësuar shumë keq pasi ka ndërhyrë për të ndalur zënkën midis dy nxënëseve.

Postuar: 22/09/2017 - 13:52

Moderatori Turjan Hyska përmes një postimi të bërë në llogarinë e tij në Instagram, na ka bërë të ditur se një fëmijë me autizëm filloi të flasë duke ndjekur emisionin “Ok

Postuar: 22/09/2017 - 12:31

Shtetësja Laura Mesi, një  kishte ëndërr që të martohej, instruktore palestre në Brianza të Italisë është martuar në një dasmë madhështore, por pa dhëndër. Pasi kaloi

Postuar: 22/09/2017 - 10:14

Sot në Tiranë po mbahet celebrimi i 88-vjetori i Ditës Kombëtare të Arabisë Saudite

Postuar: 21/09/2017 - 20:19

Dhimbja e kokës është një ndër shqetësimet më të shpeshta që përjetojmë dhe shpesh priremi që të marrim medikamente qetësuese.