Lajme të tjera
BREAKING NEWS

Paketa e Biznesit në mbështetje të çdo biznesi shqiptar

Paketa e Biznesit në mbështetje të çdo biznesi shqiptar
x

Lifestyle

(VIDEO) Pamjet që tregojnë një moment magjik/ Humbi të dyja këmbët, 4-vjeçari ecën për herë të parë, mamaja e vogëlushit prek zemrat e të gjithëve me postimin

(VIDEO) Pamjet që tregojnë një moment magjik/ Humbi të dyja

Pamjet mallëngjyese tregojnë një moment magjik, një djal i vogël i cili humbi të dyja këmbët shihet duke ecur për herë të parë drejt krahëve të gjyshes së tij.

William Reckless, katër vjeç prej kohësh ka luftuar me një infefksion shkatwrrues i cili u detyrua ti nënshtrohej trajtimeve të shumta dhe për fat të keq humbi të dyja këmbët.

Sidoqoftë, një video e cila është postuar së fundmi në internet tregon se William ka bërë një përparim të mahnitshëm. Ai ka veshur proteza dhe shihet duke ecur drejt gjyshes së tij.

Ajo mban krahët hapur dhe inkurajon illiamin duke numëruar hapat që ai po bën.

“Eja shoku , ti mund ta bësh. Vazhdo edhe më pak më shumë.”-thotë ajo.

William arrin t’ja dalë me sukses dhe në fund shpërblehet me një puthje.

“Kur shikon që fëmijë yt nis të ecë përsëri, është një ndjesi magjike. Muajt që ai ishte i sëmurë ishin tërë, frikë dhimbje zhgënjim. Lutesha gjithmonë, që ajo sëmundje e mallkuar më mirë të më binte mua se sa atij”, u shpreh 30-vjeçarja.