Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

VIDEO që askush nuk do të donte ta shihte! Prifti trajton brutalisht foshnjën gjatë pagëzimit, shikoni si ndërhyn e ëma

Postuar: 12/08/2019 - 22:37

Një prift ortodoks rus shkaktoi zemërim në mediat sociale gjatë momentit të pagëzimit ku trajton brutalisht një foshnje.

Në video shihna nëna e të voglit që ndërhyn për të marrë vogëlushin që gati po mbytej. Ceremonia e pagëzimit është konsideruar si ‘ekzorcizmi’ intensiv.

Prifti Vasily Necheporenko, i njohur me emrin e tij të kishës Photios, u pezullua për një vit pas ceremonisë shqetësuese të pagëzimit të foshnjave, e cila përfundoi me denoncim në polici nga ana e familjes së fëmijës.

Incidenti ndodhi gjatë fundjavës në një kishë të vogël në qytetin Gatchina, rreth 40 km larg Shën Petersburg. Një video e ceremonisë tregon se prifti po merrte fëmijën një vjeç dhe e mbante atë në fontin e vogël të pagëzimit. Sipas traditës ortodokse ruse, një fëmijë duhet të zhyten tre herë në ujë të shenjtë në mënyrë që të pagëzohet.

Fëmija është parë duke qarë me zë të lartë dhe duket se po reziston. Prifti përpiqet të zhysë foshnjën disa herë, duke e shtyrë me forcë brenda enës, dhe më pas duke e ngritur rrëmbyeshëm atë.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 10/12/2019 - 19:23

Dimri ka mbërritur plotësisht, ditët janë bërë më të shkurtra dhe më të zymta. Kjo gjë ndikon edhe në humorin tuaj gjatë dimrit.

Çfarë është depresioni i dimrit?

Postuar: 10/12/2019 - 18:50

Si çdo muaj, edhe këtë herë astrologia Meri Shehu e ftuar tek “Rudina” zbuloi renditj

Postuar: 10/12/2019 - 12:27

Të gjithë ju që do e shikoni do ngeleni të habitur nga performanca e këtij vogëlushi.

Postuar: 10/12/2019 - 07:57

Meri Shehu është një ndër astrologet më të njohura në Shqipëri.

Postuar: 10/12/2019 - 07:37

Deri në atë kohë, Youtube kishte qenë vetëm një hobi për 20-vjeçaren kanadeze Alyssa Kulani.

Postuar: 10/12/2019 - 07:01

Njihuni me parashikimin e astrologut italian Paolo Fox, për punën, shëndetin dhe ndjenjat, si do

Postuar: 09/12/2019 - 21:41

Para pak kohësh, David Beckham postoi një foto teksa puthte vogëlushen Harper, në buzë.