BREAKING NEWS

Surpriza ‘të pakëndshme’ 24 orët e fundit, Ministria e Shëndetësisë jep detajet sa raste të reja janë shënuar me COVID

Surpriza ‘të pakëndshme’ 24 orët e fundit, Ministria
x

Lifestyle

Video virale që po shpërndahet me shpejtësi, një shiringë mbushet me vaksinë dhe ... vret koronavirusin

Video virale që po shpërndahet me shpejtësi, një

Një video që tregon se si vaksina mund të mposhtë koronavirusin u publikua nga Animaak, duke uruar një vit të mbarë.

” 2021 mund të bëhet vetëm më mirë “, thotë studioja, e specializuar në krijimin e videove të animuara dhe të shkurtra që adresojnë çështje komplekse.

Protagoniste e videos është një shiringë,  e cila i afrohet vaksinës me hedhje të vogla . Kur mbushet me përmbajtjen e tij, ajo lëshohet në “stratosferë” dhe “shpon” koronavirusin, duke arritur ta neutralizojë atë.

https://m.youtube.com/watch?v=ufU7K9nf1bE&feature=youtu.be