BREAKING NEWS

“Kush e furnizon Monikën?”, Frrok Çupi plas ‘bombën’ për Ilir Metën dhe ngre alarmin për atë që pritet të ndodhë pas 24 korrikut: Hetimet kanë ardhur në dorën e...

“Kush e furnizon Monikën?”, Frrok Çupi plas
x
BREAKING NEWS

Ben Andoni paralajmëron ‘tërmet’ në Partinë Demokratike, tregon a do ketë bashkim PD-LSI: Do hanë kokat e tyre e më pas radhën e ka...

Ben Andoni paralajmëron ‘tërmet’ në Partinë
x
BREAKING NEWS

LSI drejt fundosjes? Fatos Klosi paralajmëron lëvizjen që do bëjë Ilir Meta

LSI drejt fundosjes? Fatos Klosi paralajmëron lëvizjen që do
x
BREAKING NEWS

“Kanë marrë mesazhe nga SHBA”/ Ben Andoni plas deklaratën e fortë, zbulon për çfarë i është dhënë garanci Metës dhe Kryemadhit

“Kanë marrë mesazhe nga SHBA”/ Ben Andoni plas
x
BREAKING NEWS

Analisti i njohur plas 'bombën', tregon çfarë e pret LSI-në: Meta nuk do ketë kohë për...

Analisti i njohur plas 'bombën', tregon çfarë e pret
x
BREAKING NEWS

“Meta-Kryemadhi po luajnë lojën”, Fatos Klosi del me deklaratën e fortë dhe paralajmëron zhvillimet e reja: Nuk janë kaq të qetë sa duken!

“Meta-Kryemadhi po luajnë lojën”, Fatos Klosi del me
x
BREAKING NEWS

Rreziku i një katastrofe bërthamore dhe kriza më e madhe në histori që do të përjetojë Evropa, ja dy planet e frikshme që po përgatit Putin, Zelensky alarmon botën

Rreziku i një katastrofe bërthamore dhe kriza më e madhe në
x
BREAKING NEWS

Spartak Braho: Balluku pjesë e oligarkisë politike të Ramës, rruga Kardhiq-Delvinë aferë e pastër korruptive

Spartak Braho: Balluku pjesë e oligarkisë politike të Ramës,
x

Lifestyle

WhatsApp-i juaj do të ndryshojë përgjithmonë, 9 modifikime të mëdha që do të vijnë së shpejti

WhatsApp-i juaj do të ndryshojë përgjithmonë, 9 modifikime

Whatsapp po punon për një sërë përditësimesh dhe disa janë zbuluar. Burimet kanë zbuluar disa ndryshme të mëdha në aplikacion, duke përfshirë një përmirësim të madh për adhuruesit e emoji-eve. Kur whatsApp teston veçori të reja, ai përdor një version të veçantë beta të aplikacionit.

Ekspertët e teknologjisë në WABetaInfo e shfrytëzojnë këtë aplikacion për informacion, duke na dhënë një vështrim të vogël në përditësimet e ardhshme. Aktualisht janë nëntë ndryshime në zhvillim.

Përdoruesit do të filtrojnë bisedat e palexuara ( funksioni aktivizohet me butonin në këndin e sipërm djathtas të dritares)

Reagimi ndaj mesazheve duke përdorur çdo emoji

Profilet e biznesit mund të kenë foto kopertine 

Mund të dërgoni mesazhe dhe të bëni “mute” përdorues të caktuar gjatë një telefonate në grup

Kalimi i bisedave nga telefonat Android në iPhone (i disponueshëm në versionin beta)

Sistem miratimi për anëtarësimin në grup ( administratorët do të kontrollojnë se kush i bashkohet një bisede në grup)

Veçoria ‘Album automatik’ do t’i lejojë përdoruesit të grupojnë video dhe foto në një bisedë

Aftësia për të bërë pauzë dhe rifilluar voicet (e disponueshme në versionin beta)

Reagimi ndaj mesazheve nga Windows (e disponueshme në beta)