BREAKING NEWS

I akuzuar për korrupsion, Gjykata merr vendimin për Arlind Gjokutajn

I akuzuar për korrupsion, Gjykata merr vendimin për Arlind Gjokutajn
x
BREAKING NEWS

“Jeni një kukull shumë interesante”/ Lindita Nikolla merr menjëherë vendimin e fortë për Gaz Bardhin

“Jeni një kukull shumë interesante”/ Lindita Nikolla merr
x
BREAKING NEWS

SPAK kërkoi dënim me burg, paraqitet në GJKKO kryetari i kësaj bashkie në vend. Ja akuza e ngritur ndaj tij

SPAK kërkoi dënim me burg, paraqitet në GJKKO kryetari i
x
BREAKING NEWS

PS rrëzon PD-në, "plas" sherr në parlament-LIVE

PS rrëzon PD-në, "plas" sherr në parlament-LIVE
x
BREAKING NEWS

Kaos në Kuvend/ Albana Vokshi i nxjerr videon Ramës, Lindita Nikolla bën veprimin që nuk pritej

Kaos në Kuvend/ Albana Vokshi i nxjerr videon Ramës, Lindita Nikolla
x
BREAKING NEWS

Rryma 'Nikola' vjen nga Rusia/ Mbërrin acari në Shqipëri, java e ardhshme më e ftohta e vitit, ja temperaturat ekstreme që nuk janë parë në vendin tonë

Rryma 'Nikola' vjen nga Rusia/ Mbërrin acari në
x
BREAKING NEWS

Kuvendi nis me tensione të forta, Nikolla i heq fjalën Boçit, Garda merr vendimin urgjent

Kuvendi nis me tensione të forta, Nikolla i heq fjalën Boçit,
x
BREAKING NEWS

Aksident i frikshëm te "Kthesa e Kamzës", ka viktima

Aksident i frikshëm te "Kthesa e Kamzës", ka viktima
x

Lifestyle

WhatsApp sjell risi, bën ndryshime të pazakonta në aplikacion, ja çfarë përfshihet

WhatsApp sjell risi, bën ndryshime të pazakonta në aplikacion, ja

Blogu WABetaInfo na sjell informacion për pesë ndryshimet kryesore që na presin në periudhën e ardhshme:

1. Aftësia për të zbuluar tekstin në fotot e WhatsApp, të cilat do të mund të kopjohen dhe transferohen (testuar në beta);

2. Aftësia për të transferuar historikun e bisedave WhatsApp midis telefonave Android pa përdorur Google Drive (në zhvillim);

3. Aftësia për të përcjellë media me tituj (e testuar në beta);

4. Shkurtore për të bllokuar në listën e bisedave (në zhvillim);

5. Modaliteti i kamerës që lehtëson krijimin e videos (në zhvillim);

Për momentin, nuk është e mundur të thuhet se kur do të zbatohen ndryshimet e përmendura dhe do të jenë të disponueshme për përdoruesit. Është e mundur që WhatsApp t’i testojë ato për javë të tëra ose t’i bëjë ato të disponueshme publikisht për të gjithë.