BREAKING NEWS

Arrestimet në Tiranë e Jug të vendit, në pranga dhe burri i kandidates së PS për deputet/ Ardi Veliu në konferencë urgjente: Operacioni u shtri në disa qarqe, 6 muaj hetime, ja të arrestuarit!

Arrestimet në Tiranë e Jug të vendit, në pranga dhe burri i
x

Lifestyle

Ylli i pornos tregon “fije për pe” se si të bëhemi gati për seksin më të hatashëm të jetës tonë!

Ylli i pornos tregon “fije për pe” se si të bëhemi

Të gjithë kanë një rutinë të tyren të zakonshme kur bëhet fjalë për t’u përgatitur për sesk.

Nëse ju jeni në një marrëdhënie afatgjatë, mund ta keni më të thjeshtë, një vedhje të shpejt dhe larja e dhëmbëve. Ndërsa kur jeni duke u përgatitur për të bërë seks për herë të parë me dikë, atëherë ndoshta përgatitja do ju marrë më shumë kohë. Por, si ja bëjnë profesionistët?

Britanikja “Metro.co.uk”, ka folur me yllin e pornografisë amerikane, Silvia Saige për të mësuar së si përgatitet ajo para një filmi erotik.

Silvia Saige tha:
Kur jam duke u përgatitur për një skenë nga ato të “kuqet” unë gjithmonë duhet ta rruaj zonën time bikini një natë më parë, për të shmangur ndonjë acarim. Zakonisht kjo më ndihmon që ta përgatis zonën time, por i vë edhe pak vaj nga bima e çajit që të parandalojë ngritjen e gungave dhe irritimin e lëkurës përreth vaginës. Unë nuk jam tifoze e deodoranteve apo parfumeve që të tjerët hedhin në zonat intime, për mua e rëndësishme është që lëkura të jetë e butë, sepse deodoranti apo parfumi mund të lënë shije të keqe në gojën e tjetrit. Po ashtu, sigurohem që të flej mirë gjatë natës dhe po ashtu pi shumë ujë disa orë para aktit, kjo është e domosdoshme.

Duke qenë e pushuar dhe e hidratuar më ndihmon që të kënaqem gjatë xhirimit të skenave porno, ndërsa vazhdoj të jem energjike dhe optimiste, kjo është e rëndësishme! Unë dua që të dy bashkë, ai dhe unë, të kemi një përvojë pozitive! Shumicën e kohës hedh një llak ulliri në lëkurë natën para se të kryej seks, në mënyrë që të kem një ton të shëndoshë lëkure. Duhet patjetër ta bëj këtë gjë duke qenë se do jem për disa orë nën një ndriçim të lartë dhe para kamerave.

Po ashtu duhet të kem kujdes edhe në përzgjedhjen e të brendshmeve.”

Më pas Silvia rrëfen për ditën kur do realizojë skenat e seksit.

Pornostarja vijon:

“Atë ditë zakonisht zgjohem në 6 të mëngjesit, bëj një dush dhe sigurohem që të kem një pamje sa më të freksët, ku sigurisht i kushtoj rëndësi flokëve dhe fytyrës.
Nëse më del koha, luaj pak me veten para se të shkoj për xhirime dhe kjo më ndihmon për gjendjen time shpirtërore. Më pëlqen ajo që bëj dhe marr kënaqësi prej saj. Kur shkoj në vendin e xhirimit, flas me mashkullin me të cilin do kryejmë seks rreth metodës që do përdorim, stileve e shumëçka tjetër si këto detaje. Kjo është shumë e rëndësishme në çdo takim seksual, vendosni kufinjtë tuaj, kuptoni preferencat e njëri-tjetrit dhe kënaquni! Puna ndryshon nëse do xhiroj një skenë me seks anal. Nuk ha asgjë pas orës 8 të mbrëmjes dhe nuk konsumoj alkool. Mëngjesin e skenës, duhet të pastrohem tërësisht derisa urina të më dalë krejtësisht e pastër. Më pas është e njëjta rutinë, bisedoj me partnerin dhe aksion!”