BREAKING NEWS

Pak kohë para zgjedhjeve, vjen një tjetër ‘shuplakë’ e fortë për Monika Kryemadhin / Damian Gjiknuri jep lajmin, ja çfarë ka ndodhur në Vlorë

Pak kohë para zgjedhjeve, vjen një tjetër
x

Lifestyle

Nuk kishte ndodhur kurrë më parë/ Zbarkojnë në rrugë qentë blu, shokohen qytetarët dhe ekspertët, tregojnë çfarë po ndodh

Nuk kishte ndodhur kurrë më parë/ Zbarkojnë në

Në dukje e pazakontë, pasi nuk jemi mësuar që të shikojmë në realitet qen më ngjyrë blu. Por, kjo ka ndodhur në qytetin rus Dzerzhinsk, ku një grup qensh me gëzof blu janë zbuluar nga një përdorues i cili i fotografoi dhe i ngarkoi fotot në rrjete sociale.

Ngjyra blu ka ngjallur kureshtje tek publiku, por ekspertët dhe ambientalistët kanë ngritur shqetësime kundër nuancës së panatyrshme.

Nuk kishte ndodhur kurrë më parë/ Zbarkojnë në

Sipas një raporti nga Daily Mail, ngjyrosja e çuditshme e qenve mendohet të jetë shkaktuar nga mbeturinat kimike pranë një fabrike të braktisur të epokës sovjetike në Dzerzhinsk.

Nuk kishte ndodhur kurrë më parë/ Zbarkojnë në

Impianti i prodhimit kimik dikur bënte acid hidrokuyanik dhe u mbyll gjashtë vjet për parë për shkak të falimentimit. Pasi fotot u shfaqën në internet, autoritetet e interesuara kanë dërguar një ekip i cili ka për detyre t’i ekzaminojë këta qen.

Nuk kishte ndodhur kurrë më parë/ Zbarkojnë në

“Ata duhet ët kontrollohen, shëndeti i tyre duhet të vlerësohet dhe duhet të gjendet arsyeja pse janë ngjyrosur ,” citoi një zëdhënës i qeverisë.

“Po zhvillojmë biseda me shefat e ndërmarrjes rreth mundësive të kapjes së qenve,” shtoi ai.