BREAKING NEWS

Gazetari gjerman ironizon Ramën: Kryeministri më i mirë që ka pasur Serbia që nga koha e Nikola Pashiç

Gazetari gjerman ironizon Ramën: Kryeministri më i mirë që
x
BREAKING NEWS

Universiteti i Tiranës në top listën e 30 universiteteve më të mira në Shqipëri

Universiteti i Tiranës në top listën e 30 universiteteve më
x
BREAKING NEWS

Britanikët i tregojnë prangat Sali Berishës, ambasadori King Smith kërkon të nisë hetimi penal ndaj të korruptuarve, thirrje autoriteteve të vihen në lëvizje për vendimet e Londrës

Britanikët i tregojnë prangat Sali Berishës, ambasadori King
x
BREAKING NEWS

Romeo Kara zbardh për herë të parë provat përvëluese që do fundosin Metën për aferën “CEZ-DIA”, ja dëshmitë që ka në duar SPAK, roli i Sali Berishës dhe lëvizja e papritur e Ismailajt që mund “të hedhë në erë” hetimet

Romeo Kara zbardh për herë të parë provat
x
BREAKING NEWS

Altin Dumani e konfirmon, SPAK nis hetimin për kullën e Zenit të Berishës në mes të Tiranës, caktohet prokurori i çështjes, ja provat nga dosja që rrezikojnë të fundosin pushtetarë të lartë dhe biznesmenë të njohur, zbardhen emrat që po hetohen...

Altin Dumani e konfirmon, SPAK nis hetimin për kullën e Zenit të
x
BREAKING NEWS

Dosjet e korrupsionit mbushin zyrat e SPAK, SHBA mesazh kërcënues politikës shqiptare për ditët e zeza që po trokasin

Dosjet e korrupsionit mbushin zyrat e SPAK, SHBA mesazh kërcënues
x
BREAKING NEWS

Dështon këtë javë mbledhja e “non-gratave” me dezertorët e Lulzim Bashës, Bardhi qejfmbetur nga Berisha pas refuzimit të postit të Sekretarit të “Foltores”

Dështon këtë javë mbledhja e “non-gratave” me
x
BREAKING NEWS

Më 3 tetor vendoset fati i Shkëlzenit, ja si mund të marrin kthesën e madhe hetimet e dosjes së “Gërdecit” për djalin e Sali Berishës, familjarët e viktimave kërkojnë dëshminë e 12 dëshmitarëve të tjerë, mes tyre krushkun e Fatmir Mediut...

Më 3 tetor vendoset fati i Shkëlzenit, ja si mund të marrin
x

Lifestyle

Zbatoni 7 rregullat e arta për të gjetur partnerin ideal

Zbatoni 7 rregullat e arta për të gjetur partnerin ideal

Ju doni të gjeni partnerin ideal? Keni dëshirë të madhe për marrëdhënie të përsosur?  Ja disa rregulla që duhet të ndiqni:

Rregulli # 1

Nuk ka asnjë  Z. apo Znj perfekt. Unë nuk jam i përsosur, ju nuk jeni të përsosur; ndaj nuk duhet të presim që dikush të jetë i përkryer.


Rregulli # 2

Zhvishuni nga imazhi juaj ideal dhe shikoni nën shtresat në të cilat cilësitë janë me të vërtetë të rëndësishme. Idealja nuk mund të përqëndrohet në gjëra përfaqësore si: ngjyra e flokëve, ngjyra e lëkurës, këpucët …

Rregulli # 3


Jini të qartë për moralin tuaj dhe vlerat që keni.

Rregulli # 4

Jini të qartë se si ju doni që partnerin juaj të përshtatet me familjen dhe miqtë tuaj, nëse ju kujdeseni për të mbajtur një marrëdhënie me ta gjatë gjithë jetës suaj. Në qoftë se ju keni një jetë të dyfishtë, ajo nuk do të jetë e vlefshme. Kjo do të shkaktojë dëshpërim dhe dhimbje për të gjithë personat.

Rregulli # 5

Besoni se ju do ta gjeni “atë”. Nëse ju nuk e bëni, ju në të vërtetë nuk do të jeni në kërkim të kësaj.

Rregulli # 6

Mos kini frikë, lërni njerëzit t’ju gjejnë kombinimin. Kjo është thjesht një hyrje.

Rregulli # 7

Jini të vendosur në kërkesat tuaja. Shkoni pas asaj që ju dëshironi, nëse dikush nuk i plotëson, dikush tjetër mund të…!