BREAKING NEWS

Gazetari gjerman ironizon Ramën: Kryeministri më i mirë që ka pasur Serbia që nga koha e Nikola Pashiç

Gazetari gjerman ironizon Ramën: Kryeministri më i mirë që
x
BREAKING NEWS

Universiteti i Tiranës në top listën e 30 universiteteve më të mira në Shqipëri

Universiteti i Tiranës në top listën e 30 universiteteve më
x
BREAKING NEWS

Britanikët i tregojnë prangat Sali Berishës, ambasadori King Smith kërkon të nisë hetimi penal ndaj të korruptuarve, thirrje autoriteteve të vihen në lëvizje për vendimet e Londrës

Britanikët i tregojnë prangat Sali Berishës, ambasadori King
x
BREAKING NEWS

Romeo Kara zbardh për herë të parë provat përvëluese që do fundosin Metën për aferën “CEZ-DIA”, ja dëshmitë që ka në duar SPAK, roli i Sali Berishës dhe lëvizja e papritur e Ismailajt që mund “të hedhë në erë” hetimet

Romeo Kara zbardh për herë të parë provat
x
BREAKING NEWS

Altin Dumani e konfirmon, SPAK nis hetimin për kullën e Zenit të Berishës në mes të Tiranës, caktohet prokurori i çështjes, ja provat nga dosja që rrezikojnë të fundosin pushtetarë të lartë dhe biznesmenë të njohur, zbardhen emrat që po hetohen...

Altin Dumani e konfirmon, SPAK nis hetimin për kullën e Zenit të
x
BREAKING NEWS

Dosjet e korrupsionit mbushin zyrat e SPAK, SHBA mesazh kërcënues politikës shqiptare për ditët e zeza që po trokasin

Dosjet e korrupsionit mbushin zyrat e SPAK, SHBA mesazh kërcënues
x
BREAKING NEWS

Dështon këtë javë mbledhja e “non-gratave” me dezertorët e Lulzim Bashës, Bardhi qejfmbetur nga Berisha pas refuzimit të postit të Sekretarit të “Foltores”

Dështon këtë javë mbledhja e “non-gratave” me
x
BREAKING NEWS

Më 3 tetor vendoset fati i Shkëlzenit, ja si mund të marrin kthesën e madhe hetimet e dosjes së “Gërdecit” për djalin e Sali Berishës, familjarët e viktimave kërkojnë dëshminë e 12 dëshmitarëve të tjerë, mes tyre krushkun e Fatmir Mediut...

Më 3 tetor vendoset fati i Shkëlzenit, ja si mund të marrin
x

Lifestyle

Zbatoni këto këshilla për të larguar shenjat e akneve nga fytyra juaj

Zbatoni këto këshilla për të larguar shenjat e akneve nga

Mëse edhe ju keni kaluar këtë gjendje jo aq të mirë të lëkurës të quajtur akne, sigurisht që e dini se sa irrituese mund të jenë plagët e lëna pas tyre. Edhe nëse nuk i shqetësoni dhe i lini të qeta, ato refuzojnë të largohen plotësisht nëse nuk kalojnë shumë javë. Çfarë mund të bëni për t’i larguar më shpejt?

Këshilla #1: Eksfoloni lëkurën tuaj me një produkt të butë (për shembull me acide) dy herë në javë për të hequr qelizat e vdekura. Shmangni pastrimet me kokrra nëse keni akoma puçrra, pasi ato mund të irritojnë lëkurën tuaj.

Këshilla #2: Përbërësit kundër njollave janë ato që duhet të vendosni në rutinën tuaj të përditshme. Gjithashtu, produktet me vitaminë C dhe vitaminë E do të ndihmojnë shumë, pasi rinovojnë qelizat e lëkurës dhe përmirësojnë strukturën e saj.

Këshilla #3: Thuajuni po trajtimeve topikale që përmbajnë retinoidë, dihidroksibenzen dhe acid azelaik dhe aplikojini ato çdo natë para gjumit.