BREAKING NEWS

LSI shpërthen ndaj ministres Gjonaj dhe nxjerr dokumentin: Është memece, me bishtin e flamurit te shqepur...(Reagimi)

LSI shpërthen ndaj ministres Gjonaj dhe nxjerr dokumentin: Është
x

Lifestyle

Zbulohet pozicioni ideal për një natë 'të çmendur' dashurie

Zbulohet pozicioni ideal për një natë 'të

Për pjesën më të madhe të njerëzve, stili i misionarit është zgjedhja fillestare për marrëdhënien seksuale.

Me kalimin e kohës, ky pozicion fillon të përjashtohet nga lista e një nate të çmendur dashurie, por nuk është zgjedhje e duhur.

Shpesh herë është konsideruar si e mërzitshme, por mjaftojnë disa gjëra të reja për të ndezur të dyja palët. Një teknikë e re, e njohur si 'macja' ose 'bretkosa' është idealja për të patur një natë të paharrueshme.

Gjithçka ka të bëjë me pozicionimin. Në stilin e misionarit, njëri prej partnerëve qëndron i shtrirë dhe nuk përjeton shumë kënaqësi. Ndërsa metoda e re mëson femrat që të mbështesin gjunjët dhe të qëndrojnë si bretkosa.

Ky veprim thuhet se kënaq më shumë gjininë femërore sesa atë mashkullore.