Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Zbulohet pozicioni ideal për një natë 'të çmendur' dashurie

Postuar: 16/11/2018 - 20:31

Për pjesën më të madhe të njerëzve, stili i misionarit është zgjedhja fillestare për marrëdhënien seksuale.

Me kalimin e kohës, ky pozicion fillon të përjashtohet nga lista e një nate të çmendur dashurie, por nuk është zgjedhje e duhur.

Shpesh herë është konsideruar si e mërzitshme, por mjaftojnë disa gjëra të reja për të ndezur të dyja palët. Një teknikë e re, e njohur si 'macja' ose 'bretkosa' është idealja për të patur një natë të paharrueshme.

Gjithçka ka të bëjë me pozicionimin. Në stilin e misionarit, njëri prej partnerëve qëndron i shtrirë dhe nuk përjeton shumë kënaqësi. Ndërsa metoda e re mëson femrat që të mbështesin gjunjët dhe të qëndrojnë si bretkosa.

Ky veprim thuhet se kënaq më shumë gjininë femërore sesa atë mashkullore.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 22/05/2019 - 12:33

Një histori aspak e zakontë ka ndodhur në Pinos Puente, në afërsi të Granadës në Spanjë.
 

Postuar: 22/05/2019 - 11:31

E dashur Deidre unë martohem së shpejti por aktualisht po kaloj një lidhje të fshehtë,

Postuar: 22/05/2019 - 10:14

Këto kafshë përfaqësojnë një shembull të shkëlqyer të “mysafirëve të paftuar shtëpiak&rdquo

Postuar: 22/05/2019 - 09:49

Një 26-vjeçare ka rrëfyer sesi ka shpëtuar nga dhimbjet e forta që i shkaktonte cikli menstrual.

Postuar: 22/05/2019 - 09:22

Kush është ai që nuk është mërzitur një ditë në punë, e që nuk ka ëndërruar sikur të gjente një m

Postuar: 22/05/2019 - 07:05

Njihuni me parashikimin e astrologut italian Paolo Fox, për punën, shëndetin dhe ndjenjat, si d

Postuar: 21/05/2019 - 22:54

Shenjat kardinale përfaqësojnë pikat kyçe të ndryshimit në zodiak, ashtu si dhë në natyrë; DASHI