Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Zbulohet vendi ku të rinjtë e humbasin më herët se kudo virgjërinë (FOTO)

Postuar: 14/06/2019 - 11:19

Sipas një anketimi kryer kohët e fundit ka rezultuar se personat që jetojnë në Brazil e humbasin virgjërinë me herët se kudo në botë.
 
Sipas këtyre të dhënave mosha mesatare e humbjes së virgjërisë në Brazil është 17.3 vjet.
 
Po ashtu sipas këtij hulumtimi personat që jetojnë në vendet e Azisë Jug-lindore e humbasin virgjërinë shumë më vonë.
 
Në vendin e dytë renditet Kolumbia, më pas renditet Australia dhe Zelanda e Re.
 
Kurse vendi ku personat e humbasin më vonë virgjërinë është Malajzia. Mosha mesatare është 23.7 vjet.
 
Edhe Gjermania dhe Rusia renditen në vendet, ku virgjëria humbet në moshë të hershme.
 
Në këtë hartë nuk ka të dhëna për vendin tonë se kur e humbasin të rinjtë shqiptarë virgjërinë.
 
Por disa të dhëna të tjera publikuar kohë më parë tregonin se të rinjtë shqiptarë e humbnin virgjërinë relativisht vonë në krahasim me të rinjtë e vendeve të tjera.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 15/09/2019 - 17:41

Këngëtarja e njohur Nicole Scherzinger ka rënë pre e hakerave, të cilët kanë pushtuar profilin e saj në rrjetin social Instagram.

Postuar: 14/09/2019 - 22:44

Një zhytës ka arritur që të kapi në kamera momentin kur u ‘takua’ ballë për ballë me

Postuar: 14/09/2019 - 20:40

Një 20-vjeçar xheloz ka përfunduar në burg pasi kërcënoi t’i priste organin gjenital shokut

Postuar: 14/09/2019 - 19:15

Mësuesja e një shkolle të mesme në Kentucky të SHBA është dënuar pasi akuzohet se ka kr

Postuar: 14/09/2019 - 14:50

 Menaxherja 25 vjeçare e zhvillimit të biznesit, Cecilia Manduca tha për BBC se në vendin e

Postuar: 14/09/2019 - 14:38

A besoni tek mënyrat e formave, ngjyrave apo  veçorive të tjera që kanë sendet për të kuptua

Postuar: 14/09/2019 - 11:24

 Nëse e njihni shenjën tuaj, njihni gjithashtu cilësitë për të cilat duhet të jeni krenarë.