BREAKING NEWS

‘1 milion euro xhiro në ditë’, gazetari zbardh detaje të reja nga biznesi i Vis Martinajt: Kishte lidhje me elementë të botës së krimit në të gjithë Shqipërinë, fitimet rriteshin për shkak të...

‘1 milion euro xhiro në ditë’, gazetari zbardh detaje
x
BREAKING NEWS

“Ballkani më i rrezikuar se kurrë”, Mediu bën paralajmërimin e frikshëm: Jemi në “luftë” me Iranin ndërsa qeveria...

“Ballkani më i rrezikuar se kurrë”, Mediu bën
x
BREAKING NEWS

Zhdukja e bosit të lojërave të fatit, gazetari zbulon kush po i publikon fotot e Vis Martinajt

Zhdukja e bosit të lojërave të fatit, gazetari zbulon kush po i
x
BREAKING NEWS

Hapen aplikimet për pranim në Akademinë e Sigurisë, ja cilat janë kriteret për tu bërë efektiv policie

Hapen aplikimet për pranim në Akademinë e Sigurisë, ja cilat
x
BREAKING NEWS

Senatorja amerikane vizitë zyrtare në Shqipëri, pritet nga presidenti Begaj, e pranishme edhe ambasadorja Kim

Senatorja amerikane vizitë zyrtare në Shqipëri, pritet nga
x
BREAKING NEWS

“Yuri Kim foli si kryeministre e Shqipërisë”, Baton Haxhiu kritika ndaj ambasadores amerikane: SPAK duket më shumë si prokurori e Ambasadës, se...

“Yuri Kim foli si kryeministre e Shqipërisë”, Baton Haxhiu
x
BREAKING NEWS

Plas sherri mes të rinjve, policia parandalon tragjedinë, kapet 17-vjeçari me kallashnikov

Plas sherri mes të rinjve, policia parandalon tragjedinë, kapet
x
BREAKING NEWS

Aneksimi i rajoneve të Ukrainës, reagon Presidenti Begaj: Lajm i keq për paqen dhe rendin botëror

Aneksimi i rajoneve të Ukrainës, reagon Presidenti Begaj: Lajm i keq
x

Lifestyle

Zbulojeni tani, ja cili është muaji ku njerëzit kanë gjasa të tradhtojnë më shumë

Zbulojeni tani, ja cili është muaji ku njerëzit kanë gjasa

Shtatori është muaji kur njerëzit tradhtojnë më shumë, të paktën kështu pretendojnë studimet e reja. Gjegjësisht, numri i mashtrimeve rritet me 22 për qind në fillim të vjeshtës, sepse njerëzit të cilët janë të pakënaqur në marrëdhëniet e tyre duan të fillojnë diçka të re, sipas Yahoo Life.

Duke qenë se jemi në fund të shtatorit, kjo do të thotë se mashtruesit kanë më shumë gjasa të fillojnë një lidhje tani sesa në çdo muaj tjetër. Një studim mbi tradhtinë u krye nga IllicitEncounters dhe zbuloi se 32 për qind e grave dhe 34 për qind e burrave thonë se vera e tensionon marrëdhënien e tyre.

Pikërisht për këtë ata angazhohen në afera pas verës. Duke marrë parasysh që pushimet vjetore zakonisht i kalojnë së bashku, gjasat për këtë rriten. Një e pesta e burrave (21 përqind) dhe një numër i ngjashëm i grave (19 përqind) thanë se kishin më shumë gjasa të tradhtonin kur të ktheheshin në zyrë.

Janari ka qenë tradicionalisht gjithmonë një muaj mashtrimi, sepse partnerët e pakënaqur e përdorën Vitin e Ri për të kërkuar partnerë të rinj. Megjithatë, shtatori doli si muaji më i mundshëm për mashtrim, me 32 për qind të burrave dhe 31 për qind të grave që e zgjodhën atë.

Janari zuri vendin e dytë, i zgjedhur nga 24 përqind e meshkujve dhe 22 përqind e femrave.