BREAKING NEWS

Dosja e nxehtë në SHBA, deputeti i PS bën deklaratën e fortë: Duan të heqin Edi Ramën

Dosja e nxehtë në SHBA, deputeti i PS bën deklaratën e
x
BREAKING NEWS

"Lidhje e fshehtë dhe aspak zyrtare", deputeti i PD-së reagon mbi çështjen "McGonigal": Rama nuk mund të jetë kryeministër i shqiptarëve

"Lidhje e fshehtë dhe aspak zyrtare", deputeti i PD-së
x
BREAKING NEWS

“Askush nuk e thotë...”, Kreshnik Spahiu zbardh prapaskenat e skandalit “Mcgonigal” dhe hedh dyshime të forta: Si e ndihmoi ish e dashura e shefit të FBI Edi Ramën

“Askush nuk e thotë...”, Kreshnik Spahiu zbardh prapaskenat e
x
BREAKING NEWS

Skandali “McGonigal”/ Gjiknuri e pranon: Edhe unë e kam takuar ish-agjentin e FBI-së, nuk jap detaje për çfarë biseduam, por..

Skandali “McGonigal”/ Gjiknuri e pranon: Edhe unë e kam takuar
x
BREAKING NEWS

Kush është i përkëdheluri i Perëndimit? Kreshnik Spahiu zbulon politikanin e lartë: Ka marrë një goditje të fortë politike dhe mediatike

Kush është i përkëdheluri i Perëndimit? Kreshnik Spahiu
x
BREAKING NEWS

"Ne jemi si 'Republikat e bananeve'...", Abilekaj reagon ashpër: Edi Rama nuk mund të shpëtojë, shkatërroi imazhin e Shqipërisë

"Ne jemi si 'Republikat e bananeve'...", Abilekaj reagon
x
BREAKING NEWS

Situata në PD/ Gazmend Bardhi liston cilat janë 3 arsyet që e ndajnë atë nga Berisha

Situata në PD/ Gazmend Bardhi liston cilat janë 3 arsyet që e
x
BREAKING NEWS

Ngjarje e rëndë/ Nga kati i pestë te zeroja, shkëputet ashensori me njerëz brenda në Tiranë

Ngjarje e rëndë/ Nga kati i pestë te zeroja, shkëputet
x

Lifestyle

Zbulojeni tani! Ja si të shikoni “Story-t” e dikujt në Instagram pa e marrë vesh askush

Zbulojeni tani! Ja si të shikoni “Story-t” e dikujt në

Ju ndoshta keni dashur t’i hidhni një sy historisë së dikujt në Instagram, por nuk doje që ai person të dinte që ju e keni bërë atë. Ka një zgjidhje edhe për këtë.

Ka shumë arsye pse dikush dëshiron të shikojë postimin e dikujt në Instagram Story në mënyrë anonime, dhe nëse jeni një prej tyre, ne jemi këtu për t’ju ndihmuar ta bëni atë në mënyrë të sigurt dhe pa frikën se diçka nuk shkon keq, duke zbuluar identitetin tuaj në proces.

Siç e dini, Instagram gjithmonë njofton përdoruesit e tij që kanë parë historinë e tyre të publikuar, por gjithmonë ka një mënyrë për të shmangur diçka dhe aktualisht ka disa truke të disponueshme edhe për këtë aktivitet.

Ne nuk do të shqetësohemi këtu me instalimin e aplikacioneve që pretendojnë se ofrojnë atë funksionalitet.

Ndërsa ata mund t’ju ndihmojnë në të vërtetë në kauzën tuaj, shpesh ka një çmim të fshehur për të paguar dhe ai çmim është zakonisht një shkelje e privatësisë suaj dhe, mjaft shpesh, shitja e të dhënave tuaja. Në vend të kësaj, ne do t’ju ofrojmë mënyra të provuara për ta bërë atë plotësisht të sigurt.

Mënyra më e besueshme Infract

Sipas shumë njerëzve, mënyra më e sigurt për të parë postimet në Instagram Story në mënyrë anonime është përdorimi i shërbimit Infract.

Ka shumë sajte që pretendojnë se ofrojnë këtë aftësi, por Inflatt është dëshmuar të jetë zgjidhja më e shpejtë dhe më e besueshme në testim.

Pasi të vizitoni faqen, duhet të shkoni te Tools > Profiles > Stories Viewer dhe më pas të vendosni emrin e saktë të profilit në fushën e kërkimit, me prefiksin @ (për shembull: @kajgana.com).

Pas kësaj, Infract do t’ju tregojë postimin e kërkuar të Story (ose postime të shumta) dhe ju do të mbeteni anonim. Madje do t’ju ofrohet të shkarkoni imazhin në pajisjen tuaj.

Nuk ka nevojë të identifikoheni, thjesht funksionon. Ju gjithashtu mund të shikoni profilin e dikujt nëse zgjidhni Shikuesin për Instagram në vend të Shikuesit të Stories.

Vini re se ende nuk mund t’i shihni postimet e Story si dhe postimet e profilit nëse personi në fjalë e ka kyçur profilin e tij.

E kontrolluar, por e rrezikshme, shkëputja e internetit

Për shkak se Instagram ngarkon automatikisht një numër të caktuar postimesh në Story pa i hapur ju, për të parë në mënyrë anonime Story-in e dikujt, duhet të çaktivizoni lidhjen tuaj të internetit ndërsa jeni në aplikacionin Instagram duke rrëshqitur poshtë nga pjesa e sipërme e telefonit tuaj dhe duke aktivizuar “Modalitetin e aeroplanit”.

Ky truk është vërtetuar se funksionon, por meqenëse aplikacioni ende kujton se keni parë historinë e dikujt – të cilin do ta vini re nëse e mbyllni me forcë aplikacionin, fikeni internetin dhe rindizni atë – ne nuk jemi të bindur që në disa pikë Instagram nuk do të prezantojë ndryshime që më pas informojnë personin se ju keni qenë ndër ata që e kanë parë historinë, kështu që ne mendojmë se kjo mënyrë është shumë e rrezikshme.