BREAKING NEWS

Maturantët çohen në protestë para Qendrës për Shërbimin Arsimor, reagon 'flakë për flakë' ministrja Evis Kushi, tregon vendimin që pritet

Maturantët çohen në protestë para Qendrës për
x
BREAKING NEWS

Priten zhvillime të rëndësishme! Socialistët mbledhin sot Kongresin e jashtëzakonshëm në stadiumin “Air Albania”, rizgjidhen strukturat. Zbardhet e gjithë axhenda

Priten zhvillime të rëndësishme! Socialistët mbledhin sot
x
BREAKING NEWS

“Për të gjithë ata që i japin PS diçka sado të vogël”, Rama del me mesazhin e fuqishëm për të gjithë socialistët

“Për të gjithë ata që i japin PS diçka sado
x
BREAKING NEWS

PS mbledh sot Kongresin, paralajmërohet furtunë në parti dhe në administratë, emrat me më shumë vota drejt katapultimit në qeveri

PS mbledh sot Kongresin, paralajmërohet furtunë në parti dhe
x
BREAKING NEWS

Shantazhet e Berishës ndaj SHBA për të marrë PD, blof për të rritur pazarin, deputetët demokratë kundër rikthimit të tij

Shantazhet e Berishës ndaj SHBA për të marrë PD, blof
x

Lifestyle

Zbuloni cilat janë katër shenjat e zodiakut më ‘tekanjoze’

Zbuloni cilat janë katër shenjat e zodiakut më

Të gjithë kemi të paktën një person në shoqëri që i pëlqen të ankohet dhe do të jetë i pari që ankohet kur diçka e shqetëson.

Ankimi është një pjesë integrale e karakterit të shenjave individuale të zodiakut, dhe cilat janë ato që pretendohet se ankohen më shumë, shikoni më poshtë.

Virgjëresha

Këta perfeksionistë të përjetshëm thjesht nuk mund ta ndihmojnë vetveten.

Ata vërejnë gjithçka dhe janë në gjendje të gjejnë të meta edhe në përsosmëri dhe do të nxjerrin në pah defektet pa ndonjë problem.

Ata e dinë më mirë dhe nuk do ta fshehin mendimin e tyre.

Përkundrazi – ata do ta ndajnë atë edhe kur nuk ua keni kërkuar.

Sidoqoftë, mbani në mend se ata nuk e bëjnë atë sepse janë dashakeqës, ata punojnë në atë mënyrë dhe kjo është pjesë e karakterit të tyre.

Gaforrja 

Gaforrja gjithashtu si kundërshtues, por ata gjithashtu nuk e bëjnë atë (keq) me qëllim.

Ata thjesht nuk mund t’i mbajnë emocionet për vete.

Nëse diçka i shqetëson ata, ata menjëherë do të ankohen ose kundërshtojnë në dëshirën për të zgjidhur problemin sa më shpejt të jetë e mundur.

Akrepi

Akrepët pëlqejnë të jenë në pozicionin e një lideri dhe kur gjërat të dalin nga kontrolli i tyre ata nuk do të përmbahen shumë.

Ata janë brutalisht të sinqertë dhe do të kundërshtojnë menjëherë, dhe në atë vrull emocionesh dhe sinqeriteti ata nuk e kuptojnë që ankesat nuk do të vendosin përsëri kontrollin në duart e tyre.

Gjithashtu i shqetëson shumë nëse dikush ua prish planet dhe ata nuk do të pushojnë së ankuari derisa gjithçka të jetë sërish në rrugën e tyre.

Ujori

Ujorët janë intelektualë të shkëlqyeshëm që pëlqejnë diskutime të gjata në të cilat mund të shprehin mendimin e tyre.

Kur ata ankohen për diçka ose objekt, sigurohuni që e bëjnë pikërisht sepse duan të fillojnë një diskutim.