BREAKING NEWS

Si ndodhi plagosja në Tiranë, policia jep detaje për ngjarjen

Si ndodhi plagosja në Tiranë, policia jep detaje për ngjarjen
x
BREAKING NEWS

'Kërcet' thika në Tiranë, dalin detajet e para

'Kërcet' thika në Tiranë, dalin detajet e para
x
BREAKING NEWS

Andi Bushati i kthehet Belind Këlliçit: Me frazën e fundit më tmerrove

Andi Bushati i kthehet Belind Këlliçit: Me frazën e fundit
x
BREAKING NEWS

Andi Bushati ka dy fjalë për Këlliçin dhe i tregon "skenarin" e fushatës: Më duket masë joshëse, sepse përballë një kandidati të pushtetshëm mediatikishit...

Andi Bushati ka dy fjalë për Këlliçin dhe i tregon
x
BREAKING NEWS

"E vrau me thikë, ai me pistoletë", flet dëshmitari i sherrit me dy viktima në Kavajë

"E vrau me thikë, ai me pistoletë", flet dëshmitari i
x
BREAKING NEWS

Të shtëna me dy të vdekur në Kavajë, policia nxjerr detaje për identitetin e tyre: Viktimat kishin ndryshuar emrat

Të shtëna me dy të vdekur në Kavajë, policia nxjerr
x
BREAKING NEWS

Ishin përplasur fizikisht ditë më parë, dalin detaje të reja nga të shtënat në Kavajë, ku humbën jetën dy persona

Ishin përplasur fizikisht ditë më parë, dalin detaje
x
BREAKING NEWS

Tronditet Shqipëria/ Dy të vdekur në Kavajë, një në Elbasan dhe një në Mat, ç’po ndodh në vend?

Tronditet Shqipëria/ Dy të vdekur në Kavajë, një
x

Lifestyle

Zbuloni cilat janë tre shenjat e Horoskopit që zemërohen shumë lehtë

Zbuloni cilat janë tre shenjat e Horoskopit që zemërohen

Ndërsa të gjithë ne zemërohemi në periudha të caktuara të jetës sonë, ka njerëz që kanë ato që ne i quajmë çështje zemërimi. Ata inatosen për gjënë më të vogël dhe e largojnë tjetrin pa ndonjë arsye serioze. Ata pothuajse gjithmonë duken të zemëruar, është shumë e vështirë të bësh një bisedë me ta dhe akoma më e vështirë të shmangësh një grindje.

Ata që i rrethojnë gjithmonë ndjejnë një ndjenjë ankthi, sepse nuk e dinë se kur do t’u “vijë” dhe madje një shikim mund të jetë shkak për një shpërthim.

Astrologjia gjithashtu luan një rol në këtë karakteristikë. Ashtu si shumë elementë të karakterit tonë varen nga grafiku ynë i lindjes, edhe marrëdhënia jonë me zemërimin ndikohet prej tij.

Lexoni më poshtë cilat janë shenjat më të irrituara të Horoskopit, të cilat inatosen shumë lehtë.

Dashi

Të njohur për temperamentin e tyre shpërthyes, Dashi nuk mund të mungonte në listën e shenjave që zemërohen lehtë. Edhe gjërat më të vogla mund të irritojnë Dashin, i cili tenton ta mbajë zemërimin dhe durimin për një kohë të gjatë. Nuk harrojnë shumë lehtë dhe do mendojnë të hakmerren me tjetrin, me nervat e tyre. Kur mërziten nuk do të reagojnë në heshtje.

Demi

Si një nga shenjat fikse, Demi mezi pranon ndryshime dhe ndërhyrje në planet e tyre. Acarohen shumë lehtë kur diçka ndryshon në përditshmërinë e tyre, janë kokëfortë dhe nuk pranojnë asnjë këshillë apo zgjidhje për problemin e tyre. Ata bezdisen lehtësisht dhe ngrenë pulsin shumë shpejt. Intensiteti i tyre është intensiv, por nuk zgjat shumë.

Ujori

Mund t’ju duket e çuditshme, pasi shpeshherë ne e lidhim Ujorin me indiferencën, por është ndër 3 shenjat më të irrituara. Ata nuk shpërthejnë shpesh dhe pa ndonjë arsye të vërtetë, por kur e bëjnë është në mënyrën më të dukshme dhe më intensive. Një Ujor i zemëruar nuk është dikush që dëshironi të takoni në jetën tuaj.