BREAKING NEWS

Lëkundje të forta tërmeti në Shqipëri, ndihet në disa qytete të vendit, ja ku ishte epiqendra

Lëkundje të forta tërmeti në Shqipëri, ndihet në
x
BREAKING NEWS

U shpall në kërkim, arrestohet pas disa orësh ish-kreu i Kadastrës së Vlorës, zbardhen detaje nga dosja që e ka fundosur

U shpall në kërkim, arrestohet pas disa orësh ish-kreu i
x

Lifestyle

Zbuloni cili është rituali ideal për ju sipas shenjës së horoskopit

Zbuloni cili është rituali ideal për ju sipas shenjës

Shenjat e zjarrit (Dashi, Luani dhe Shigjetari): Provoni të ndizni një qiri, apo edhe një zjarr. (Praktikoni sigurinë nga zjarri, natyrisht!)

Shenjat e ujit (Gaforrja, Akrepi dhe Peshqit): Qëndroni në vaskë, pranë një lumi që rrjedh, ose thjesht pini një gotë ujë.

Shenjat e ajrit (Binjakët, Peshorja dhe Ujori): Dilni jashtë në një ditë me erë, ndizni kondicionerin ose freskohuni në mal.

Shenjat e Tokës (Demi, Virgjëresha dhe Bricjapi): Dilni në oborrin tuaj të shtëpisë ose në një park apo kopsht aty pranë, merrni pak erë nga lulet tuaja të preferuara.

Tani, si ta përdorni fuqinë e marrë nga ritualet. Këtu janë disa ide:

Shenjat e zjarrit (Dashi, Luani dhe Shigjetari): Merrni një vendim të rëndësishëm, bëni seks, shkoni në një takim romantik, punoni, filloni një praktikë manifestimi, bëni shoqëri, meditoni për dëshirat dhe synimet tuaja etj.

Shenjat e ujit (Gaforrja, Akrepi dhe Peshqit): Lironi ndjenjat negative, analizoni një situatë personale, përdorni një kristal për shërimin emocional, bëni një sy gjumë të gjatë, përgatitni një vakt të kënaqshëm, bëni një bisedë falëse ose përpiquni të shihni një ëndërr të kthjellët.

Shenjat e ajrit (Binjakët, Peshorja dhe Ujori): Studioni diçka, filloni një hobi të ri, shikoni një situatë nga një këndvështrim tjetër veç tuajit, shkruani një letër, këndoni, bëni një masazh koke, bëni një lexim tarot, ose shkruani poezi.

Shenjat e Tokës (Demi, Virgjëresha dhe Bricjapi): Reflektoni për kujtimet tuaja të preferuara, mbani ditar mirënjohjeje, planifikoni ditën me një listë gjërash për të bërë, bëni plane afatgjata, mbillni farëra, riorganizoni hapësirën tuaj ose pastroni fizikisht/ose psikologjikisht hapësirën tuaj.