BREAKING NEWS

Koronavirusi drejt zhdukjes në Shqipëri, ja sa persona kanë rezultuar të infektuar me Covid-19 në 24 orët e fundit, asnjë humbje jete

Koronavirusi drejt zhdukjes në Shqipëri, ja sa persona kanë
x
BREAKING NEWS

Departamenti Amerikan i Shtetit jep lajmin E PAPRITUR për kryeministrin Rama

Departamenti Amerikan i Shtetit jep lajmin E PAPRITUR për kryeministrin
x
BREAKING NEWS

Çfarë po ‘thuret’ në selinë blu?/ I qëndroi deklaratës për një rikthim të tij të mundshëm në krye të PD-së, Sali Berisha bën lëvizjen urgjente

Çfarë po ‘thuret’ në selinë blu?/ I
x
BREAKING NEWS

Plas keq në PD/ Agron Shehaj reagon me urgjencë dhe denoncon shkeljet e rënda që po ndodhin në zgjedhjet për kryetarin e ri: Po fusin...

Plas keq në PD/ Agron Shehaj reagon me urgjencë dhe denoncon shkeljet
x
BREAKING NEWS

“Do shkojë si me Olldashin”/ Artan Hoxha paralajmëron çfarë do të ndodhë sot në zgjedhjet e PD-së, ka një mesazh të ‘koduar’ edhe për Berishën: Rama e...

“Do shkojë si me Olldashin”/ Artan Hoxha paralajmëron
x
BREAKING NEWS

Përgjaket Tirana në mesnatë/ Të shtëna me armë zjarri, plagoset një i ri, policia zbardh ngjarjen e rëndë

Përgjaket Tirana në mesnatë/ Të shtëna me armë
x
BREAKING NEWS

PD sot zgjedh sërish Lulzim Bashën dhe fillon betejën për katharsis

PD sot zgjedh sërish Lulzim Bashën dhe fillon betejën për
x
BREAKING NEWS

“Çështje madhore”/ Kryeministri Rama jep lajmin e rëndësishëm, zbulon vendimin më të ri të qeverisë së tij: Do e nisim në vjeshtë!

“Çështje madhore”/ Kryeministri Rama jep lajmin e
x

Lifestyle

Zbuloni nëse jeni njëra prej tyre! Ja shenjat e horoskopit që konsiderohen më dembele

Zbuloni nëse jeni njëra prej tyre! Ja shenjat e horoskopit që

Edhe pse janë të talentuar dhe inteligjentë, përtacia i pengon të arrijnë qëllimet e tyre. Njerëzit me këto shenja mund të arrijnë shumë më tepër, vetëm nëse do të kishin pak më tepër ambicie.

Demi
Demat nuk janë bërë për ulje në zyrë dhe një jetë monotone, por as nuk janë lloji i temperamentit për t’i bërë ata të punojnë shumë. Ata shpesh duan të jetojnë si mbretër, të rrethuar nga luksi, por nuk duan të punojnë.

Luani
Luanët pëlqejnë të jenë në qendër të vëmendjes, ata janë krijues dhe pasionantë, por jo punëtorë të zellshëm. Ata duan që qendrat e vëmendjes të jenë mbi ta, por nuk duan të punojnë shumë dhe të përpiqen. Janë të talentuar dhe tërheqës, por dembelizmi i tyre shpesh ua lë në hije talentin.

Shigjetari
Shigjetarët nuk mund të mbyllen ose të ndjehen të kufizuar. Ata duan të eksplorojnë, të udhëtojnë dhe të jenë të lirë. Po, ata punojnë për të fituar para për udhëtimin, por nuk bëjnë ndonjë përpjekje shtesë për t’u bërë punonjës të vitit. Ata punojnë vetëm sepse duhet.

Ujori
Ujorët kanë ëndrra të mëdha dhe janë ambiciozë, por janë të dobët në zbatimin e ëndrrave dhe ideve. Ata kanë një plan, por nuk duan ta ndjekin atë. Ata janë mendjemprehtë dhe inteligjentë, por nuk ndjekin qëllime dhe nuk janë të përkushtuar për të punuar dhe nuk u pëlqen të detyrohen të arrijnë qëllimet e tyre.