BREAKING NEWS

"Ambasada e Shteteve të Bashkuara ka asistuar çdo seancë gjyqësore", Kreshnik Spahiu zbulon rolin e SHBA në çështjen e Saimir Tahirit

"Ambasada e Shteteve të Bashkuara ka asistuar çdo seancë
x
BREAKING NEWS

Tensionet në veri të Kosovës, vjen reagimi i minutës së fundit nga Vuçiç

Tensionet në veri të Kosovës, vjen reagimi i minutës së
x
BREAKING NEWS

Arrestimi i sekretares së MSH, reagon politikani i njohur: SPAK prapë me sardele në vend të krokodilëve si Rama

Arrestimi i sekretares së MSH, reagon politikani i njohur: SPAK prapë
x
BREAKING NEWS

Dy zyrtaret e MSH në pranga për korrupsion, zbadhen detaje nga dosja e SPAK

Dy zyrtaret e MSH në pranga për korrupsion, zbadhen detaje nga dosja e
x
BREAKING NEWS

Anila Hoxha del me detaje të reja, ja lëvizja e fundit që do të bëjë prokurori për çështjen e Saimir Tahirit

Anila Hoxha del me detaje të reja, ja lëvizja e fundit që do
x
BREAKING NEWS

Arrestohet zyrtarja e lartë në MSH, vjen menjëherë reagimi i Ramës

Arrestohet zyrtarja e lartë në MSH, vjen menjëherë reagimi i
x
BREAKING NEWS

SPAK lëshon urdhrin, arrestohet një tjetër zyrtare e qeverisë (Emri)

SPAK lëshon urdhrin, arrestohet një tjetër zyrtare e
x
BREAKING NEWS

“Puthi Melonin, por nuk rriti pensionin”, Lulzim Basha komenton veprimin e Ramës

“Puthi Melonin, por nuk rriti pensionin”, Lulzim Basha komenton
x

Lifestyle

Zbuloni se cilat janë shenjat e Horoskopit që duan t’i kenë të gjitha

Zbuloni se cilat janë shenjat e Horoskopit që duan t’i kenë

A është e mundur të kesh të gjitha në këtë jetë? Paratë, gjërat, puna e mirë, fama, miqtë, dashuri, familja e duhur, shëndeti? Jo, pasi gjithmonë do të mungojë diçka dhe disa prej nesh nuk do të jenë të lumtur. Megjithatë, tre shenjat e horoskopit që do t’ju përmendim më poshtë, jo vetëm që besojnë se mund të kenë gjithçka, por janë të afta të kalojnë kufijtë e tyre për ta marrë atë.

Akrepi është në krye të listës sepse siç e dimë është i pushtuar nga të pakënaqësia. Për të, jeta është gjithçka ose asgjë. Çfarëdo që arrin, e shijon vetëm për pak kohë dhe më pas kalon menjëherë tek tjetra. Ai është i pangopur, kërkon gjithçka të tijën, por nuk bëhet fjalë për t’u dukur apo për t’u afirmuar, nëpërmjet blerjes së mallrave, por për pushtet, kontroll dhe autoritet. Kur bëni një lojë, të tjerët kërcejnë sipas ritmit tuaj, ju argëtoheni me ta dhe askush nuk do t’ju kundërshtojë. Kjo është arsyeja pse nuk ngopet me asgjë!

Luani dëshiron të shkëlqejë, kështu që ai ndjek gjithmonë më të bukurat, më të pasurit dhe më të mirët. Ai nuk është i kënaqur me një apartament, një makinë apo një celular. Ai do një amvise, një shofer makine, modelin më të fundit të celularit apo laptopit, markën specifike të parfumeve, kozmetikës, veshjeve, këpucëve, mijëra ndjekës në Instagram, restorantet apo klubet më në trend. Ai ka lindur për të jetuar në luks. Si ndryshe do të dallohet dhe do të bëjë pjesën e tij? Dhe vetëkuptohet se nuk ndihet i lumtur, as i suksesshëm nëse nuk i ka të gjitha këto.

Shigjetari është shenja e fundit në listën tonë sepse është i pushtuar nga një ekzagjerim. Që ai të jetë i lumtur, ai duhet të ketë gjithçka me bollëk dhe pa mundim. Të mos harrojmë se ata janë fëmijë të Zeusit. Fat (për të cilin ai beson fort) është të fitosh shumë para, të marrësh një trashëgimi të madhe, të ketë çfarë të dojë, sa herë të dojë, pa u munduar shumë dhe asgjë më pak nuk njihet. Zakonisht, kur i merr, kërkon më shumë. Në fakt, nëse diçka nuk i shkon, ai mendon se është një gabim.