Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Zbuloni sekretin për të qenë gjithmonë në vendin dhe kohën e duhur

Postuar: 18/09/2018 - 22:31

Autori i njohur Dan Waldschmidt ka diçka për të thënë për të qenë në vendin e duhur në kohën e duhur. Por për çdo kohë të duhur, ka mijëra kohë të gabuara.

Ka momente kur ndjeheni se jeni duke bërë gjënë e gabuar. Herë-herë të dhënat duket se tregojnë se ëndrra juaj nuk është e vlefshme. Që ju kurrë nuk do të jeni në gjendje për të arritur qëllimet e mëdha që keni vendosur për veten.
Duke qenë në vendin e duhur dhe në kohën e duhur është me të vërtetë një mësim në lidhje me këmbënguljen. Është një kujtesë e saj që një kërkim i pandërprerë i qëllimeve tuaja është e vetmja mënyrë për tu “bërë me fat.”
 
Ju do të ndiheni budallenj ndonjëherë. Do të shihni përreth dhe do të ndjeheni të vetmuar. Edhe miqtë tuaj do të tundin kokën dhe do ju kujtojnë se ajo çfarë jeni duke u përpjekur të bëni është çmenduri.
 
Kjo është vetëm një kujtesë se koha jote e duhur po vjen. Kjo nuk është sot. Tani për tani nuk është momenti ku ju do të jeni duke fituar.
 
Por nëse ju vazhdoni të ktheheni në vendin e duhur – në qoftë se vazhdoni duke bërë gjërat e duhura që kërkon suksesi – ju do të jeni në vendin e duhur në kohën e duhur dhe të realizoni arritje te padëgjuara për mendjen të një suksesi të jashtëzakonshëm. Kjo nuk është vetëm e mundshme, ajo është e pashmangshme.
 
Kur përpiqeni mjaftueshëm shumë për një kohë të mjaftueshme, nuk ka si të jetë ndryshe por do të përfundoni me arritjen e qëllimeve tuaja. Nëse ju nuk jeni ende atje, nuk duhet të mendoni se qëllimi juaj është pa kuptim apo i pamundur. Ju duhet vetëm në heshtje t’i kujtoni vetes se sot nuk është dita e duhur. Ndoshta është nesër.
 
Cila është arsyeja për tu dukur vazhdimisht.
 
Është arsyeja më e rëndësishme pse ju duhet të vazhdoni të përpiqeni – sepse nesër mund të jetë dita ku ju gjeni veten duke qëndruar në vendin e duhur në kohën e duhur dhe kur kjo ndodh, nga të gjitha ato raste të gabuara – dhe zhgënjimi që ju ndjeni – veniten fare në lavdinë që përfundimisht e keni kuptuar., shkruan. Kjo ia vlen e gjitha.
 
Vendosmëria juaj dhe përqendrimi iu garantuan juve rezultatin e suksesshëm që ju dëshiruat me shume force. Nuk mund ta ndryshoni kohën. Nuk mund të ndryshoni jetën.
 
Nuk mund të ndryshoni shumicën e asaj që ndodh rreth jush.Ju mund të vendosni nëse do të vazhdoni te dukeni.
 
Nëse ndaloni duke bërë gjënë e duhur para se të fillojë të funksionojë, ju keni bërë vetëm gjënë e gabuar.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 
Total votes: 7

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 18/10/2018 - 13:39

Shkencëtarët në Universitetin e Bristolit për dhjetë vite kanë studiuar ndikimin e seksit në shëndetin e njeriut.

Gjatë këtij studimi arritën në disa rezultate interesante dhe këto janë disa prej tyre:

Postuar: 18/10/2018 - 13:31

Ekzistojnë disa persona të cilët kanë lindur me genin për të dominuar në çdo fushë, por veçanëris

Postuar: 18/10/2018 - 13:19

Filmi i animuar “Borëbardha” na paska dërguar mesazhin e gabuar gjatë gjithë kohës dh

Postuar: 18/10/2018 - 13:04

Pasi mësoi se i shoqi kishte vdekur, një grua nga provinca Hunan në Kinë, mbyti dy fëmijët e vet

Postuar: 18/10/2018 - 12:58

Seksi duhet të jetë i pëlqyeshëm, por mund të jetë gjithashtu një çështje e vështirë dhe e turpsh

Postuar: 18/10/2018 - 12:36

Drejtori i një shkolle në Singapor, një ndër shtetet me nivelin më të lartë të arsimit në botë, u

Postuar: 18/10/2018 - 12:06

Shkon të hajë një drekë të mirë, por del i rrahur keq, me hundë të gjakosur dhe tre brinjë të thy