Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Zgjidhja ideale për flokët e thinjur, receta me uthull molle dhe sherebelë

Postuar: 20/03/2018 - 13:33

Flokët e thinjur janë një ndër gjërat më të bezdisshme si për meshkujt ashtu edhe për femrat. Ato mund të shfaqen edhe në një moshë të re dhe jo domosdoshmërisht pas të 50-ave. Ka njerëz të cilët pajtohen me këtë dhe nuk bëjnë asgjë për t’i mbuluar. Ka të tjerë që përdorin metodat standarte me bojëra për t’i lyer ato. Ndonjëherë zgjidhjen e keni shumë afër, por thjesht nuk e keni kuptuar. Ka disa përbërës kaq të thjeshtë që ju i përdorni në përditshmërinë tuaj të cilët janë shumë të dobishëm për të trajtuar thinjen e flokëve. Sherebela është një prej tyre.

E njohur për përfitimet e saj shëndetësore, ajo është përdorur që në lashtësi për të nxitur rritjen e flokëve dhe për të mbuluar thinjat. Uthulla e mollës po ashtu funksionon për mrekulli. Është një pastrues i shkëlqyer për flokët. Kjo recetë është vetëm për ato të cilat janë brune.

Përbërësit:

  • ¼ filxhan uthull molle
  • 2 lugë gjelle gjethe sherebelë
  • 2 gota ujë

Përgatija:

  • Hidhni ujin në një enë dhe vendoseni në zjarr të vlojë. Hiqeni nga zjarri dhe hidheni mbi gjethet e sherebelës. Lëreni për 15-20 dhe më pas kullojeni ujin. Hidhni në të uthullën dhe përziejini mirë.
  • Lani fillimisht flokët dhe më pas hidheni përzierjen mbi flokë. Thajeni kokën me një peshqir.
  • Bëjeni këtë vazhdimisht, sa herë të lani flokët tuaj.
  • Kjo do ta errësojë ngjyrën e flokëve dhe do t'ju japë atyre shkëlqim.

 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 26/03/2019 - 19:03

Parlamenti Europian votoi sot për t’i dhënë fund ndryshimit të orës në mesin e vendeve anëtare n BE, një praktikë e cila u bë ligj në vitin 1996.

Postuar: 26/03/2019 - 12:50

Ai donte të shijonte makinën super të shtrenjtë, në rrugët perëndimore të Londrës, të cilën sapo

Postuar: 26/03/2019 - 11:12

Një nënë beqare ka treguar se ka fituar rreth 11,600 euro duke u marrë para burrave të martuar me

Postuar: 25/03/2019 - 22:53

Dashi - Një marrëdhënie që mund të keni formuar kohët e fundit, mund të të japë disa emocion

Postuar: 25/03/2019 - 20:49

Sipas astrologëve, shumë prej personalitetit tonë lidhet edhe me ndikimin e yjeve.

Postuar: 25/03/2019 - 12:40

Një meteor që shpërtheu mbi Detin Bering në dhjetor u kap në kamera nga teleskopët e NASA-s në qi