Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Basha: Përmendore në nderim të veprës së Adem Jasharit

Postuar: 28/11/2011 - 14:58

Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Lulzim Basha bëri homazhe pranë bustit të komandatit legjendar të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Adem Jashari, në Tiranë. I shoqëruar nga i ngarkuari me punë i Kosovës në vendin tonë,  Basha vendosi një kurorë me lule pranë bustit të Jasharit. Kryebashkiaku vlerësoi kontributin e Adem Jasharit për lirinë dhe të drejtat e shqiptarëve, ndërsa tha se vitin tjetër, në të njëjtin vend ku sot ndodhet busti i tij në Tiranë, do të vendoset një përmendore e tij e realizuar nga skulptori i njohur, Muntaz Dhrami.

“Është dita e lindjes së Adem Jasharit por edhe dita e rilindjes së tij dhe gjithë atyre që dhanë jetën dhe u flijuan në altarin e sakrificës për lirinë e kombit, pavarësinë e tij dhe për të drejtat e qytetarëve shqiptarë kudo që ata jetojnë”, tha Basha.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 
You voted 1. Total votes: 13

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 26/09/2018 - 10:26

Një nismë e përbashkët e Gjermanisë dhe Francës, në kuadër të Procesit të Berlinit, synon të mbështesë gjashtë vendet e rajonit, që deri në vitin 2025, të kenë reduktuar në mënyrë të ndjeshme tregtinë e paligjshme t

Postuar: 26/09/2018 - 10:24

Dy të rinj, 18 dhe 19-vjeç, të cilët qarkullonin me makinë pa patentë janë ndaluar nga policia.

Postuar: 26/09/2018 - 10:22

Njëri prej pasagjereve të grabitur ditën e djeshme pohoi se i kishin marrë 4 mije euro.

Postuar: 26/09/2018 - 10:16

Shtatë anëtarë të një grupi që trafikonin emigrantë në Britani të Madhe përmes kanalit anglez, ja

Postuar: 26/09/2018 - 10:11

Një 47-vjeçar shqiptar, i cili ishte larguar nga shtëpia e tij nga familjarët për dhunë të ushtru

Postuar: 26/09/2018 - 10:06

Policia ka arrestuar një person të shpallur në kërkim.

Postuar: 26/09/2018 - 10:05

Zbulohen detaje te reja për grabitjen e banesës së biznesmenit në qytetin e Korçës, duke shënuar