Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Dell i përkushtohet Window 8-shit

Postuar: 11/12/2011 - 13:31

Dell ka ndalur prodhimin dhe ofrimin e tabletit 7-inçësh Streak me Android. Arsye për këtë, siç kishte deklaruar edhe Michael Dell në tetor, është që tregu i Android nuk ishte zhvilluar ashtu siç kishte dashur Dell. Me këtë kjo kompani ka eliminuar në tërësi biznesin me tabletët me Android në tregun amerikan, në të cilin edhe ashtu nuk kishin pasur ndonjë sukses për të thënë. Para disa muajsh Dell kishte ndërprerë edhe prodhimin e tabletit Streak 5.

Michael Dell po ashtu në konferencën Dell World në tetor të këtij kishte thënë që kjo kompani do t’i përkushtohet bashkëpunimit me Microsoftin, dhe zhvillimit të tabletëve me Windows 8.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: