Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Brenda datës 30 prill 2012 qytetarët shqiptarë vetëdeklarojnë pasurinë

Postuar: 05/01/2012 - 13:58

Në një deklaratë të dhënë sot për shtyp nga eksperti kontabël, Sotiraq Dhamo, ai njofton se brenda datës 30 prill 2012 qytetarët shqiptarë me një rrogë mbi 200 mijë lekë duhet të vetëdeklarojnë të ardhurat në bazë të së cilave do të tatohen. Më tej, ai tha se një nismë e tillë nuk është e re por tashmë është e detyrueshme. Sipas Dhamos ata persona që marrin një rrogë deri në 800 mijë lekë do të kenë një zbritje të shpenzimeve, ndërkohë që aplikimi i 10 përqindëshit do të fillojë mbi këtë kufi. Ky ligj parashikon vetëdeklarimin e të ardhurave që një qytetar ka zotëruar për vitin 2011.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: