Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Andi Bejtja: Ja kush janë 4 shqiptarët që e parashikuan fitoren e Trump

Postuar: 09/11/2016 - 13:28

Andi Bejtja ka reaguar me anë të një statusi në Facbook pas fitores së Donald Trump si presidenti i ri i Amerikës. Ai shkruan  se janë 4 shqiptarë të cilët kanë parashikuar realisht fitoren e Trump.

Statusi i Bejtjas:

“Kemi kohë për analiza po gjëja më qesharake me shqiptarët është që i bien telefonit dhe thonë “Hë me a të thashë për Trumpin”, të gjithë që më parë kishin thënë “e vdekme fiton Klintoni”. Vetë i përkisja asaj kategorie që nuk isha i sigurtë kush do fitonte. Vazhdojnë telefonat “hë me a të thashë”.

Tani që t’i biem shkurt të paktën mua katër veta më kanë thënë pa pushuar që fiton Trump.

1) Altin Goxhaj që Trump duhet ta bëjë qytetar nderi për luftën dhe punën që ka bërë

2) Dritan Kaba këshilltar pranë grupit të LSI-së që i thithte fjalimet e Trumpit si qumështin e nënës

3) Leonard Koka, që thoshte për Gon Dukën se “kam Trumpin tim”

4) dhe nga politikanët absolutisht vetëm njëri: nënkryetari i LSI-së Petrit Vasili, i cili sa filloi fushata kishte bërë një vëzhgim të hollë: Trumpi i bën amerikanët të ndjehen amerikanë, ndërsa Klintoni të ndjehen europianë.

Shumë njerëz u bënë qorrazi në Shqipëri me Trump, vetëm e vetëm prej deklarimeve të Ramës. E vetmja gjë që nuk po kuptoj është një kategori shqiptarësh që janë dhe me Trumpin dhe me Ramën njëherësh. Këta duhen studiuar”.a

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 21/05/2019 - 07:14

Tito shpiku në fakt, të famshmen "Bashkim Vëllazërimin" mes popujve të ish Jugosllavisë!

Postuar: 21/05/2019 - 07:13

Ishte vendimi i Kongresit të Përmetit, ai që i dha shfaqjes tonë teatrale partizane titullin &ldq

Postuar: 21/05/2019 - 07:11

Politikanët tanë, veçanërisht ata në opozitë, pa përjashtuar edhe ndonjë zë të mekur minor, si të

Postuar: 19/05/2019 - 07:54

Shqipëria dhe shqiptarët po përjetojnë atë që pritej.

Postuar: 19/05/2019 - 07:52

Veprimi i 18 shkurtit i opozitës së votuar për të dalë përfundimisht nga parlamenti është dënuar

Postuar: 19/05/2019 - 07:50

Në intervistën në VOA, kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi, u përpoq të dukej si një tjetër Moni

Postuar: 18/05/2019 - 07:38

Prof.