BREAKING NEWS

Dosja e bujshme në SPAK, e zbulon gazetarja e njohur: Ky është kryebashkiaku që mund të “digjet” nga Rama

Dosja e bujshme në SPAK, e zbulon gazetarja e njohur: Ky është
x
BREAKING NEWS

Monika Kryemadhi përfundon në SPAK, ja pse e thirrën

Monika Kryemadhi përfundon në SPAK, ja pse e thirrën
x
BREAKING NEWS

"Prapaskenat" e forta nga gazetarja e njohur, zbulohet faktori që mund të përmbysë rezultatin në Shkodër

"Prapaskenat" e forta nga gazetarja e njohur, zbulohet faktori që
x
BREAKING NEWS

Zbulohet lëvizja e Ramës! Gazetarja zbardh detajet: Ja deputeti që lë mandatin për t’u bërë kryebashkiak (Emri)

Zbulohet lëvizja e Ramës! Gazetarja zbardh detajet: Ja deputeti
x
BREAKING NEWS

“Si u vu në lëvizje SHBA nga korrupsioni i Ramës”, ish-deputeti plas deklaratën e fortë dhe bën denoncimin e bujshëm

“Si u vu në lëvizje SHBA nga korrupsioni i Ramës”,
x
BREAKING NEWS

Heqja e kamerave, eksperti Karamuço zbulon gabimin e madh të policisë: Operacion i gabuar, ja çfarë duhej bërë

Heqja e kamerave, eksperti Karamuço zbulon gabimin e madh të
x
BREAKING NEWS

"Ishte njeriu i afërt i Vis Martinajt"/ Artan Hoxha zbardh detajet e forta nga atentati i Ylli Brahimit: Atentatorët bllokuan valët e kamerave

"Ishte njeriu i afërt i Vis Martinajt"/ Artan Hoxha zbardh
x
BREAKING NEWS

"McGonigal i bëri të gjithë matufë", Likometa reagon për korrupsionin e ish-agjentit: Ka përpjekje për të njollosur Edi Ramën në SHBA

"McGonigal i bëri të gjithë matufë", Likometa
x

Opinion / Editorial

Asnjë të mirë nuk ka protesta e demonëve të enverizmit që urrejnë njeriun e lirë!

Asnjë të mirë nuk ka protesta e demonëve të enverizmit

Në një shoqëri të presionuar mes demonëve të post diktaturës dhe korrupsionit të tyre qelizor sigurisht është e vështirë të gjesh dhe drejtpeshimin politik. Kanë uzurpuar mendimin kulturor dhe filozofik dhe kanë devijuar atë politik. E njeriu më arrogant dhe keqbërës kundër qytetërimit në Shqipëri në kohë post diktatudrës është një njeri i pikërisht  diktaturës si enveristi Sali Berisha! Njeriu që trashëgoi përveç retrokulturës në oriogjinë  dhe intrigën e acarin politik kriminal të diktaturës sot, arrin ti bëjë karshillek dhe Europës dhe të vazhdojë tju jap leksione demokracie jo vetëm shqiptarëve që ju rezervoi 97-tën dhe Gërdecin, 14 shtatorin e 98-tës apo 21 janarin, por dhe vetë BE-së! Tani ai do tju tregoj forcë dhe kallaballek berishkësh dhe mitomanësh folklorikë anti integrim dhe anti qytetërim. E këtë gjë medemek kundër një tjetër arroganti si Rama, që jeton politikisht dhe ka pushtet të madh dhe të zgjeruar, pse një si enveristi Berisha tashmë është i papranueshëm në USA dhe UE! Ky farë deliranti (SB) thotë: Protesta është një nga mënyrat më të fuqishme që ata të dëgjohen, protesta është zëri i qytetarëve, zëri i juaj. Unë sot dua të shtroj pyetjen për çdo qytetar: Cila është e keqja e protestës? Ce keqe do na ndodhë nga protesta? Asnjë e keqe, asgjë e keqe, vetëm të mira, vetëdijësim, presion, kërkim llogarie, demonstrim se guxojmë si njerëz të lirë. Kush jep leksione për njerzit e lirë!? Një individ që ka vrarë njerzit e lirë të protestës dhe vetë protestën! Sali Berisha, djegësi i gazetave dhe Kryeministrisë, por dhe marrësi me sulm i televizioneve dhe po ashtu sulmuesi i selisë së vet me vare dhe qysqi thotë se -asgjë të keqe nuk ka protesta e njerzve të lirë! Flet për njerzit e lirë Sali Berisha që ju ka mbyllur gojën me dhunë dhe përjashtime e degradime bashkëthemeluesve të PD-së? Kush flet për njerëz të lirë -Berisha i gjygjeve politike në kohë demokracie të bashkëpunëtorëve të tij dhe rrahësi i opozitës në bulevard?!  Kush flet për guxim të njerzve të lirë, Berisha i demaskimit dhe dhunimit të mendimit të lirë brenda partisë së tij staliniste që voton Sali Berishën mbas 32 viteve në një delir mendimit idiot të njeriut të vetëm në parti!  Sali Berisha nuk njeh njeri të lirë! As ai, as partia e tij sot dhe as nëna parti e tij që është PPSH, nuk kanë njohur dhe nuk duan njeri të lirë. Berisha dhe berishkët sëbashku me Ramën dhe ramishkët nuk duan njeri të lirë. Nuk e kanë dashur kurrë. Berishës nuk i duhet mendimi i lirë i njeriut të lirë, sepse është mbi mendimin e kalbur stalinist të tij. Berishës nuk i vlen mendimi i lirë i njerzve të lirë, sepse i bëjnë “delete” profkave folklorike idiote të tij! Berisha nuk duron dot njerëz dhe mendim të lirë, sepse është i qartë se e demaskojnë si demagog dhe stalinist të ndryshkuar, por dhe si enverist të gjallë. Urrejtja e tij për Enverin është e barabartë me dashurinë e tij për të. Ai e ka urryer Enverin dhe Nexhmijen sepse i kanë thënë - malok! E ky është antikomunizmi i tij i krimbur! Por ai i adhuron ato, për nga mënyra kriminale e drejtimit të një partie dhe një vendi! Berisha bën protestë jo kundër Ramës dhe kundër BE-së, por kundër njeriut të lirë shqiptar! Ai do dhe sot të robërojë shqiptarët në marrjen zvarrë mbas idiotësisë së tij kriminale anti demokraci!  Vazhdimi i tij në poltikën shqiptare zhduk njeriun e lirë shqiptar! Berisha është përn “njeriun e ri” të partisë së tij ose PPSH! Ai është për njeriun pervers dhe hajn, njeriun mashtrues dhe delirant politik. Njeriun berishkë!