BREAKING NEWS

Nuk ndalet 'kriza' e Euros dhe Dollarit, mësoni se ç'po ndodh me monedhat e tjera të huaja

Nuk ndalet 'kriza' e Euros dhe Dollarit, mësoni se
x
BREAKING NEWS

Rudina Hajdari pranon takimet me Agron Nezën, zbulon se çfarë është diskutuar mes tyre

Rudina Hajdari pranon takimet me Agron Nezën, zbulon se çfarë
x
BREAKING NEWS

Tragjedia e Gërdecit/ Gazetari ngre dyshimet e forta: Fatmir Mediu mund të dalë si i përdorur

Tragjedia e Gërdecit/ Gazetari ngre dyshimet e forta: Fatmir Mediu mund
x
BREAKING NEWS

Pritet kthesa e motit! Acari dhe i ftohti "mbërtheu" vendin, zbuloni se çfarë nga pret sot

Pritet kthesa e motit! Acari dhe i ftohti "mbërtheu" vendin,
x
BREAKING NEWS

Jo vetëm pagesa për hotele luksoze, zbulohet vila që Ahmetaj përfitoi nga Klodian Zoto

Jo vetëm pagesa për hotele luksoze, zbulohet vila që Ahmetaj
x
BREAKING NEWS

Gazetari Hoxha ngre tonet: Mjerë kush shkon atje, ferri është mbi tokë!

Gazetari Hoxha ngre tonet: Mjerë kush shkon atje, ferri është mbi
x
BREAKING NEWS

Skandali Inceneratorëve/ Pagesat për Arben Ahmetajn nga Klodian Zoto, ish prokurori zbardh detaje të forta: Indicie të rëndësishme...

Skandali Inceneratorëve/ Pagesat për Arben Ahmetajn nga Klodian Zoto,
x
BREAKING NEWS

Artan Hoxha ka një mesazh për kryeministrin Rama: Armiku i brendshëm është më i rrezikshëm se ai i jashtëm

Artan Hoxha ka një mesazh për kryeministrin Rama: Armiku i
x

Opinion / Editorial

Bardh Spahia sfidon SHBA me dengje bari, Benet Beci kërkon ta kthejë Shkodrënnë “Big Brother”!

Bardh Spahia sfidon SHBA me dengje bari, Benet Beci kërkon ta kthejë

Sapo ka filluar fushata me datën 14 Maj 2023 dhe po përfliten edhe kandidaturat për Bashkinë e Shkodrës Bardh Spahia kryetari aktual dhe Benet Beci sfiduesi i tij! Në fakt realiteti është krejt ndryshe të dy këta kandidatura, pavarësisht se janë kundërshtarë kanë shumë ngjashmëri me të shkuarën e tyre me ish-komunizmin, tranzicionin e 32 vjeçar, historinë e Shkodrës dhe mbi të gjitha linjat politike që përfaqësojnë! Bardh Spahia përfaqëson Sali Berishën një person-non grata në SHBA dhe Benet Beci përfaqëson non-gratën Sali Berisha dhe një kryeministër që e ka kthyer Shqipërinë në një Big Brodher të madh të vjedhur dhe të përdhunuar, që është Edvin Rama! Personalisht duhet të jem i kontrolluar politikisht dhe me shkrime, mbasi përfaqësoj kryesinë e PD-së pro-amerikane, pa korrupsion dhe ligjore! Të dy këta personazhe post-modernë i detyrohen shefave të tyre në dëm të qytetarëve të Shkodrës, për të mbrojtur aferat dhe bëmat e 32 viteve! Në çdo shkrim do të përpiqem të prezantoj prova dhe fakte politike, se përse këta kandidatura përfaqësojnë të shkuarën e Shqipërisë post-komuniste! Partnerët tanë SHBA dhepërfaqësuesja e tyre në Shqipëri zonja Juri Kim, duan një Shqipëri pa korrupsion, të zhvilluar, të fuqishme ushtarakisht dhe ti jepet fund së shkuarës 32 vjeçare! Të dy këta kandidatura përfaqësojnë dy personazhe që akuzohen për korrupsion masiv dhe ndërhyrjen në sistemin e drejtësisë së pavarur, pavarësisht se kanë votuar ndryshimet kushtetuese në vitin 2014! Adriatik Llalla prokurori që ka mbrojtur aferat e Sali Berishës është i dënuar me burg dhe të gjithë kujtojnë zgjedhjen e super-prokurorit Altin Dumani që do të ndryshojë aktivitetin e SPAK me mbështetjen amerikane, duke penguar Edi Ramën ta kontrollojë këtë institucion të pavarur! Por sot sfidë për këta kandidatura të stisura nga e shkuara do ti sfidoj me metafora politike të cilat i përdorin për të gënjyer shkodranët dhe të rinjtë shkodranë! Këta kandidatura për Bashkinë e Shkodrës, pendojnë shumë intelektualë shkodranë të djathtë dhe të majtë për të drejtuar qytetin 2400 vjeçarë! Si përfundim Bardh Spahia vendos dengje me barë, për të sfiduar Zonjën Kim se edhe barë do të hamë para Bashkisë së Shkodrës duke ngjallur ndjenja anti-amerikane në Shkodër tek qytetarët dhe të rinjtë shkodranë! Benet Beci e fton Luiz Ejllin nëse fiton “Big Brodher” në Bashkinë e Shkodrës, mbasi e kishte punësuar fagotistin dhe këngëtarin në KESH për ta kthyer Shkodrën në Big Brother të madh që kontrollohet nga kamerat e instaluara në zyrën e Edi Ramës dhe krimit në qytetin verior të lënë pas dore në 10 vite në dorën e krimit e korrupsionit! Shkodranët duhet të refuzojnë politikanët që përfaqësojnë non-gratat dhe korrupsionin qeveritarë në 10 vite Bardh Spahia dhe Benet Beci!