BREAKING NEWS

Shqipëria zien nga përgjimet e “SKY”, zbardhet pasuria e kupolës së Policisë së Shtetit për vitin 2022, nga Muhamet Rrumbullaku, Neritan Nallbati, Rebani Jaupi, te Altin Qato dhe Edmond Rizai, ja kush është drejtuesi më i pasur dhe më i varfër...

Shqipëria zien nga përgjimet e “SKY”, zbardhet pasuria e
x
BREAKING NEWS

Ja si e tradhtoi sekretarja Aldo Bumçin, implikoi direkt ish-ministrin si ushtar të Shkëlzen Berishës në demontimin e armëve në Gërdec, SPAK e merr për herë të parë sot në pyetje

Ja si e tradhtoi sekretarja Aldo Bumçin, implikoi direkt ish-ministrin si
x
BREAKING NEWS

Sali Berisha krijoi “Foltoren” për hallin e tij personal dhe i shiti demokratët tek “kasapi” Ilir Meta, Evi Kokalari zbardh prapaskenat e bujshme dhe i kërkon deputetit të njohur të bëjë kujdes nga sulmet e Rithemelimit

Sali Berisha krijoi “Foltoren” për hallin e tij personal dhe i
x
BREAKING NEWS

Nuk ka fund batërdia ndaj qytetarëve, në Shqipëri çmimi i naftës ngelet në stratosferë edhe pse në bursat ndërkombëtare është ulur me 7 dollarë vlera e fuçisë së “arit të zi”, ekspertët ngrenë alarmin

Nuk ka fund batërdia ndaj qytetarëve, në Shqipëri
x
BREAKING NEWS

Frrok Çupi: Ja pse SPAK nuk po e arreston Sali Berishën, si do shkojë drejt prangave ish-kryeministri dhe çfarë prapaskenash fshihen pas daljes së Argitës në skenë

Frrok Çupi: Ja pse SPAK nuk po e arreston Sali Berishën, si do
x
BREAKING NEWS

Fatos Klosi zbardh “dosjen e zezë” të Sali Berishës: Ja si i ka shpëtuar deri tani arrestimit, krimet e tij në ’97-’98, të fshehtat e vrasjes së Azem Hajdarit, planifikimi i ekzekutimit të 4 protestuesve në 21 janar dhe pse nuk do ia lërë ‘fronin’ Argi...

Fatos Klosi zbardh “dosjen e zezë” të Sali Berishës:
x
BREAKING NEWS

Analisti i njohur Kastriot Aliaj demaskon Sali Berishën, nga takimet me vrasësin serb Arkan, te intrigat, pazaret, sharjet, mashtrimet, krimet dhe korrupsioni i tij familjar, si i vodhi nga arka e shtetit 1.6 milion dollarë në bashkëpunim me biznesmeni...

Analisti i njohur Kastriot Aliaj demaskon Sali Berishën, nga takimet me
x
BREAKING NEWS

Zbërthehen të tjera përgjime “bombë” nga  “Sky” dhe “EncroChat”, kush janë shefat e krimeve që janë përfshirë në një vrasje të bujshme në kryeqytet, SPAK gati fletë-arrestet, paralajmërohet “shkundja” e kupolës së policisë...

Zbërthehen të tjera përgjime “bombë” nga 
x

Opinion / Editorial

Basha në Shkodër me propozime për ndryshim dhe me të rinj

Basha në Shkodër me propozime për ndryshim dhe me të rinj

Lulzim Basha ka filluar takime me pjesën më vitale të shoqërisë shqiptare dhe shkodrane me të rinj të cilet kërkojnë ndryshimin e sistemit. Të rinjtë demokratë dhe liberalë refuzuan të votojnë me daten 14 MAJ duke mos besuar tek klasa politike 32 vjecare. Janë pikërisht ky grup shoqërorë me shumë energji që bëjnë pjesë në 200 000 shqiptarët që refuzuan Rilindjen dhe Bashkimin për fitore. Basha nuk ka ndëprerë në asnjë moment lidhjet me PD por ka zhvilluar një aktivitet shumë të rëndëishëm për ndryshimin politik mbas dorëeqjes ne 2022. Propozimet per ndryshim te kushtetute 2008 vetingut të politikanëve dhe listat e hapura janë shumë të realizueshme dhe nuk kanë të bëjnë me vjetersinë politike në mendjen e disa analistëve dhe politikanëve. Rezultati katastrofik i opozitës, bastionet e djathta u bëne mavi, e gjithë Shqipëria mavi. Foltorja shpartalloi PD dhe e la ne stanjacion dy vjeçar dhe ndaloi rrotacionin politik. Fenomeni Shkodra, vetëm për një vit nga zgjedhjet e fituara të 6 marsit nga Foltorja, më 14 maj humbet me diferncëbtë thellë votash kundër. Partia Demokratike mori mbi 100 e ca mijë vota të pastra, qytetarët besuan alternativën e djathtë të saj. Partia Demokratike do të jetë nesër alternativa qeverisëse. Dhe këtë do ta arrijë duke iu drejtuar qytetarëve me të vërtetën, me integritet, me figura të pastra dhe ne papajtueshmëri me korrupsionin. Ndryshimi është misioni i Bashës dhe PD së pro euroatlantike.